enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

MEVLANA’NIN 22.KUŞAK TORUNU BODRUM’DA KONFERANS VERDİ…

05.03.2016
0
A+
A-

esin çelebi bayru mevlana 22 kuşak torunu 1 order Premarin online

Sekiz asır öncesinden günümüzü aydınlatan ve insanlığın üzerinde hala derin etkiler bırakan Mevlana’nın 22. kuşak torunu, Uluslararası Mevlana Vakfı Başkan Yardımcısı Esin Çelebi Bayru Bodrum’da “Mevlana ve Mevlevilik” üzerine bir konferans verdi.

Cytotec cheap Bodrum Gündem Haber

Bodrum Belediyesi tarafından organize edilen, 22.Kuşak Mevlana torunu Esin çelebi Bayru’nun “Mevlana ve Mevlevilik” üzerine verdiği konferans ilgi ve beğeni ile izlendi. Konferansa Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, CHP Bodrum Kadın Kolları Başkanı Emel Çakaloğlu ve Bodrum Kent Konseyi Başkanı Hamdi Topçuoğlu ile yaklaşık 200 kişi katıldı.

esin çelebi bayru mevlana 22 kuşak torunu 2OASİS Nurol Kültür Merkezinde gerçekleşen konferansı veren Esin Çelebi Bayru’yu konuşmasın yapmak üzere kürsüye davet eden Gazeteci Fatih Bozoğlu, Mevlana torununun elini öperek alnına koydu. Bayru bunun üzerine “Mevlevîlerin yaşamı “âdâb ve erkân” üzerinedir. Çok kibar, zarif, başkalarının duygularını incitmemeye dikkat eden, konuşmalarında ve hareketlerinde aşırıya kaçmayan, selam verirken sağ eli kalp üzerine koyup başını hafifçe eğerek karşısındakine ‘gönlümdesin’ mesajını veren Mevlevîlerin tokalaşmaları dahi kendilerine özgüdür. Birbirlerinin elini kavrayıp aralarındaki saygıyı ve eşitliği göstermek amacıyla karşısındakinin elinin üstünü öperler. Bu selamlaşma ‘gizli ruhun ruha selamı’dır, eşitliği temsil eder. Yürürken yere kuvvetle basmamaları, günlük hayatta kullandıkları her şeye gösterdikleri saygı gibi manevi mânâları da olan tüm bu davranışlar, Mevlevîlerin günlük davranışlarının bir uzantısı olarak Semâ törenlerinin içinde sergilenen derviş hareketlerinde görülebilir.” dedi.

esin çelebi bayru mevlana 22 kuşak torunu 8Mevlana’nın 22.Kuşak Torunu Esin Çelebi Bayru Mevlana’nın doğumundan ölümüne kadar olan yaşam öyküsünü ve öğretilerini anlattı. Sema ve tasavvuf ile ilgili ilginç bilgileri izleyenler ile paylaşan Bayru 1996 yılında kurulan Uluslararası Mevlâna Vakfı ile ilgili bilgiler de verdi. Bayru “Hz. Mevlâna`nın öğretilerini ve düşüncelerini bütün dünyaya anlatabilmek amacıyla kurulan vakfımızın bugüne kadar amacına uygun olarak hizmet ettiğini düşünüyorum. Dünyada Hz. Mevlâna için yapılmak istenen programlarda danışmanlık hizmetlerimiz oluyor. Vakıf başkanı kardeşim, manevi büyüğüm Faruk Hemdem Çelebi, ben de ikinci başkanlığını yürütüyorum.” prices of Combivent dedi.

Mevlana’nın 23.Kuşak torunu Gül Gürsoy’da, konferans boyunca Bayru’nun asistanlığını yaptı.

Konferansın sonunda dinleyenlerin sorularını da yanıtlayan Esin Çelebi Bayru’ya Bodrum Belediyesi Başkanı Mehmet Kocadon’un çiçeği takdim edildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.