enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

BOYALI AĞAÇLARIN SIRRI ANLAŞILDI!..

BOYALI AĞAÇLARIN SIRRI ANLAŞILDI!..
ortakent-kuruyan-ağaçlar-yeşile-boyandı-Osman-Altuntop-1
Bodrum Gündem ve Kent TV’de yayınlanan ve gündeme bomba gibi düşen kuruyan ağaçların yeşile boyanması haberi sonrasında yetkililer harekete geçerken, ağaçların neden boyandığı da anlaşıldı.
Orman İşletme Şefliği yetkilileri tarafından yapılan incelemeler sonucunda, söz konusu ağaçların izin verildiği halde kesilmediği için tutanak tutularak, yasal işlem yapılması ise şaşkınlıkla karşılandı.

Bodrum Gündem Haber
Bitez Mahallesi ile Ortakent-Yahşi Mahallesi sınırında yapımı devam eden inşaat alanında kuruyan 20’ye yakın fıstık çamı ağacının yeşile boyanması ile ilgili olarak Bodrum Orman İşletme Şefliğine ait bir ekip, gün içinde bölgeye giderek inceleme yaptı.
Yapılan incelemeler sonrasında, önceden yolun alt bölgesinde şirkete ait şantiye alanı içerisinde bulunan ve Orman İşletme şefliği tarafından kesilmesinde bir sakınca bulunmadığına dair rapor düzenlenen ağaçların, inşaat firması yetkilileri tarafından kesilmeyerek şimdiki yerlerine nakledildiği, ancak ağaçların dikildikleri yerde kurudukları tespit edildi.
ortakent-kuruyan-ağaçlar-yeşile-boyandı-Osman-Altuntop-6Yeni yerlerine dikilen ağaçlardan 20’ye yakınının kuruması sonrası ise şantiye görevlilerinin çevreden gelebilecek tepkilerden çekinerek ve görüntü kirliliği olmasın diye ağaçları yeşil boya ile boyadıkları bildirildi. Konu hakkında açıklama yapan bahse konu inşaat alanının saha sorumlusu Osman Altuntop; “Bu ağaçlarının tamamı aşağıdaydı ve bizim kesme yetkimiz vardı ancak biz yaşatmak amacıyla buraya taşıdık. Yönlerine göre yönlendirdik, diktik fakat kurudular. 5-6 tanesi tuttu belkide yaşayacak, yaşarsa kalsın istiyoruz. Ağaçların çoğunluğu tutmadığı için kurudu ve görüntü kirliliği olmasın diye yeşile boyadım. Aşağıda küçük olan ağaçları Ali Kelle Ormanlığına diktik onlar tuttu ama bu büyük ağaçlar tutmadı” dedi.
ortakent-kuruyan-ağaçlar-yeşile-boyandı-Osman-Altuntop-4Ağaçları taşıma sırasında büyük emek harcadıklarını ifade eden Altuntop, kuruyan ağaçların bulunduğu alanda daha önce hiç ağaç olmadığını ifade etti. Bodrum Orman İşletme Şefliği yetkilileri ise incelemelerinin ardından tuttuğu tutanakla inşaat firması hakkında yasal işlem gerçekleştirdi.

İlgili Haber; https://www.bodrumgundem.com/2016/03/28/tepki-olmasin-diye-kuruyan-agaclari-yesile-boyadilar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.