enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

BODTO HEYETİNİN YOĞUN ANKARA TEMASLARI…

BODTO HEYETİNİN YOĞUN ANKARA TEMASLARI…

BODTO_AKIN ÜSTÜNDAĞ ZİYARET_

72.TOBB Genel Kurulu için Ankara’ya giden Bodrum Ticaret Odası (BODTO) heyeti Muğla Milletvekillerini de ziyaret ederek önemli görüşmeler yaptı. Görüşmelerde Bodrum’un sorunları gündeme getirilerek yetkili kişiler ile çözüm önerileri konuşuldu…

Bodrum Gündem Haber

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) heyeti Ankara’da Muğla Milletvekillerini de ziyaret ederek önemli görüşmeler yaptı. Bodrum’un sorunlarının masaya yatırıldığı toplantılarda çözüm önerileri de konuşularak, görüş alıverişinde bulunuldu.

BODTO_NİHAT ÖZTÜRK ZİYARETMeclis Başkanı İlhan Ersan, TOBB Genel Kurul Delegeleri/YK Başkan Yardımcıları İbrahim Akkaya, Mehmet Ayaz, YK Üyesi Deniz Eyinç, Meclis Üyeleri Toros Demirdöven, Hatice Türkel, Cafer Doğan, Ufuk Gürül ve Genel Sekreter Prof. Dr. Fuat Önder’den oluşan heyet 10 Mayıs Salı günü yaptıkları Meclis ziyaretinde, T.B.M.M. Muğla Milletvekilleri Nihat Öztürk, Hasan Özyer ve Akın Üstündağ  ile makamlarında görüştü.

Toplantılarda ecrimisil ve Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) cezaları gündeme getirildi. Ayrıca, Turgutreis Mahallesinde devam eden Aydem alt yapı çalışmalarının sezonun başlamasına rağmen devam etmekte olmasının, BODTO üyelerinin ticaretini olumsuz etkilediği için en kısa sürede tamamlanması gerektiği bildirildi. Milletvekilleri Bodrum’u yakından takip ettiklerini ve BODTO’ya her zaman kapılarının açık olduğunu belirterek, sorunların giderilmesi için görüşme esnasında ilgili kurumlarla iletişime geçtiler.

BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon’un da katılımıyla, Ankara Ticaret Borsası ve Kredi Garanti Fonu (KGF) Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz ve KGF Kızılay Şube Müdürü Bilsay Onur Cengiz ile 11 Mayıs Çarşamba günü yapılan görüşmelerde ise Bodrum’un ticari hayatı hakkında bilgiler verilerek fikir alışverişinde bulunuldu.

BODTO_KGF ZİYARETBODTO Meclis Üyesi Hatice Türkel turizm acentelerinin sorunlarını dile getirdi…

10 Mayıs Salı günü gerçekleşen TBMM ziyareti sırasında, TOBB Delegesi ve BODTO Meclis Üyesi, acente sahibi Hatice Türkel sektörün sorunlarını dile getirerek, T.C Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Muğla Milletvekillerine, “A1” belgesi sahibi BODTO üyelerinin, karşılaştıkları zorlukların ticari faaliyetleri olumsuz etkilediğini aktardı. Muğla Büyük Şehir olduktan sonra “A1” belgelerinin yenilenmelerinde istenen, UKOME tarafından verilecek olan arz/talep dengesi ve taşıma düzeni bakımından sakınca olmadığına dair kararın artık istenmeyeceği bilgisi alındı.

BODTO_HASAN ÖZYER ZİYARETAnkara’dan mesaj: “Turizmin içinde bulunduğu zor süreçte BODTO üyelerine her türlü yardımı yaparız!”

T.C Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü ziyaretinde, “A1” yetki belgesi yenilemelerinin, gerekli diğer zorunlu evraklar; şirket evrakları, otopark, sabıka kayıtları, araç ruhsatları ve sigorta poliçelerinin tam olması durumunda Bakanlığa dilekçe ile yenileme başvuru sonrasında, işyeri denetimleri sonucu yenilemelerin yapılacağı konusunda teyit alındı. A1 ve D2 belgeleri ile yeni düzenlemelerin yapılarak taşımacılık konusunda kaçak faaliyetlerin önlenmesi için sistemin sağlam bir altyapıya kavuşturulacağı belirtildi. A1 ve D2 belgeli araçlara bugüne kadar trafik sigortası haricinde, Zorunlu Taşımacılık Mali Sorumluluk Poliçesi yaptırma zorunluluğunun kaldırıldığı aktarıldı. Bu konudaki iadeler için Ulaştırma Bakanlığı’nın herhangi bir kanun çıkartmayacağı, sigorta şirketleri ile görüşülmesi gerektiği ve malik değişikliği ile iptal zeyillerini yaptırmanın faydalı olacağı iletildi.

BODTO_AKIN ÜSTÜNDAĞ ZİYARET

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.