enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

HER YÖNÜ İLE BODRUM SEMPOZYUMU…

 

uluslararasi bodrum sempozyumu (9)Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Ege Üniversitesi İzmir Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Her Yönüyle Bodrum Sempozyumu başladı. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon; “Bodrum, ülke ekonomisine yılda 2 milyar dolarlık bir katkı sunmakta. Onu korumamız ve geleceğe koruyarak miras bırakmamız şart.” dedi.

Bodrum Gündem Haber

Bodrum Salmakis Otel’de gerçekleşen sempozyumun açılış oturumuna, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Akça, Ege Üniversitesi İzmir Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. M. Akif Erdoğru, Ege Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ahmet Özgiray, İşadamı Tuncay Karakaya, öğretim görevlileri, basın mensupları ile Bodrum Cumhuriyet dönemi ilk belediye başkanlarından Dr. Mümtaz Ataman’ın kızı Mine Çimen ile eşi Halil Çimen, kızı Yonca Döğerli ile eşi Ali Döğerli, torunlarından Pınar Döğerli,  Burcu Döğerli, eşi Ali Gül, torunu Hilmi Gül ve vatandaşlar katıldı.

uluslararasi bodrum sempozyumu (7)İKİ GÜNDE 37 TEBLİĞ SUNULACAK… 

Ege Üniversitesi İzmir Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. M. Akif Erdoğru sempozyum açılış konuşmasında: “2007 yılında dönemin Ortakent-Yahşi Belediye Başkanı Mehmet Kocadon Başkanımızın büyük destekleriyle ilkini düzenlediğimiz ‘Her Yönüyle Bodrum Sempozyumları’ dizisi,  2011-2013 yılında yapılan ikinci ve üçüncüsünü gerçekleştirdikten sonra da bugün 4. Uluslararası Her Yönüyle Bodrum Sempozyumu ile karşınızda. Bu sempozyumda, daha önce değinilmeyen konulara ağırlık vermeye çalıştık. 2 gün sürecek sempozyumda toplam 37 tebliğ sunulacak. Bu tür sempozyumlar, yerel değerlerin tanıtılması ve kayda geçirilmesi açısından hayati bir öneme sahiptir.” şeklinde konuştu.

KÜLTÜR ve POLİTİKA PARALEL GİTMELİ…

Ege Üniversitesi İzmir Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr.  Erdoğru’nun ardından söz alan Prof. Dr. Ahmet Özgiray, konuşmasında, kültür ve politikanın birbiriyle paralel gitmesini, günümüzde kültürün politikanın gerisinde kalıp gerilemeye başladığını dile getirerek; bu tür sempozyumların kültür ve sanatın gelişmesine katkı sunarak, yerel değerleri ön plana çıkarmasında büyük rol oynadığını dile getirdi.

uluslararasi bodrum sempozyumu (8)BODRUM ÜLKE EKONOMİSİNE 2 MİLYAR DOLAT KATKI SAĞLIYOR…

Prof. Dr. Ahmet Özgiray’ın ardından söz alan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise “Bodrum’un tarihine, kültürüne ve sanatına katkı sunmak için burada bulunan değerli öğretim görevlilerine teşekkür ederim. Şu an burada az kişiyiz ancak iki gün boyunca sunulacak bildiriler, kitaplaştırılarak yüz binlerce kişiye Bodrumumuzu anlatacak, tanıtacak. Bodrum’da sizlerle birlikte daha birçok toplantılar, sempozyumlar düzenleyeceğiz ve dolayısıyla Bodrum’a daha çok gelip gideceksiniz.  Turizm alanında Bodrum’a olan ilgiyi ve merakı arttırmada sizlere de büyük görevler düşüyor. Fikirlerinizi, görüşlerinizi önemsiyoruz; sizlere her zaman ihtiyacımız var. Bodrum, ülke ekonomisine yılda 2 milyar dolarlık bir katkı sunmakta. Onu korumamız ve geleceğe koruyarak miras bırakmamız şart.” dedi.

İki gün boyunca devam edecek sempozyumda; Bodrum yarımadasının tarihi, kültürü, sanatı, yerel değerleri, mimarisi, kurum tarihçeleri, arkeolojisi, turizmi ve halk kültürü hakkında bildiriler sunulacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.