enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

BODRUM’DA YAŞAYAN ROMANYALILAR BİR ARAYA GELDİ…

26.06.2016
0
A+
A-

BODRUMDAKİ ROMANYALILAR (1)Romanya İzmir Başkonsolosu Mioara Ştefan Muğla ve Marmaris ziyaretlerinin ardından Bodrum’a geldi.
Bodrum Gündem Haber
Üç gündür Muğla ve Bodrum’da çeşitli kurum ve kuruluşlarla toplantılar gerçekleştiren Ştefan son olarak Bodrum’da Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u  makamında ziyaret etti. Yaşamını ilçede sürdüren Romenlerlerin düzenlediği tanışma ve kaynaşma toplantısına katıldı.
Romanya İzmir Başkonsolosu Mioara Ştefan, Başkan Mehmet Kocadon’a yaptığı ziyarette, Romanya-Türkiye arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi yönünde karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. Kocadon, ziyareti için Başkonsolos Ştefan’a teşekkür ederek, özellikle turizm faaliyetlerinin geliştirilmesi yönünde atılacak adımlarda, Bodrum Belediye Başkanı olarak elinden geldiğince destek olacağını söyledi.
Bodrum’da bulunmaktan çok mutlu olduğunu ifade eden Başkonsolos Ştefan ise, “Daha önce de Muğla ve Marmaris’i ziyaret ettik. Bu ziyaretimizin amacı; öncelikli olarak Muğla, Bodrum ve Marmaris gibi turizm bölgeleriyle bağlantılar kurmak. Bodrum’a yaptığım ziyaret ve aldığım bilgilerden, Bodrum’daki Romen turist ve vatandaşlarımızın, aynen buradaki diğer vatandaşlar gibi huzur ve güven içinde olduklarını öğrendim. Bodrum, doğal güzellikleriyle ve kültürüyle muhteşem bir yer. Amacımız bu görüşmelerimiz sonucunda Romanya ile Bodrum arasında karşılıklı olarak turizm faaliyetlerimizi artırmaktır” dedi.
Önceki akşam da Trafo’da gerçekleşen kaynaşma toplantısında Bodrum’da yaşamını sürdüren yaklaşık 30 Romanya uyruklu vatandaşla buluşan Ştefan Romenlerle Bodrum’daki hayatları hakkında sohbet etti.
Kaynaşma toplantısında açıklama yapan Romanya İzmir Başkonsolosu Mioara Ştefan “Bodrum’a ilk defa geldim. Bodrum tek kelimeyle mükemmel. Cennet gibi bir yer” dedi.
Romanya ile Bodrum arasında turizm faaliyetlerini artırmak amacıyla gün içinde birçok toplantıya katıldığını belirten Ştefan “iş dolayısıyla buraya geldim ama bir daha ki sefere tatil için gelmeyi düşünüyorum. İki gün önce Muğla’daydım, dün de Marmaris’teydim. Yarın İzmir’e geri döneceğim” diye konuştu.
Öte yandan Bodrum’da 100’ün üzerinde Romanya uyruklu vatandaşın yaşadığı tahmin ediliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.