enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

BODRUM’UN YÜKSELEN DEĞERİ MUMCULAR

BODRUM’UN YÜKSELEN DEĞERİ MUMCULAR

IMG_3518Bodrum’un yükselen değeri Mumcular’da son dönemlerde gözümüze çarpan yeni yapıları bölgede inşaat işi ile uğraşan Erkan Şahin’le değerlendirdik.

Çiçek Bozoğlu/Bodrum Gündem 

Bodrum’un her geçen gün artan trafiği ve nüfus yoğunluğundan bunalanların bir nefes almak ve mola vermek için  kaçtığı, yarımadanın yükselen değeri haline gelen Mumcular ve o bölgedeki yapılaşmayı yerlisinden dinledik.

Son dönelerde herkesin ağzında bir Mumcular’dır gidip duruyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

Mumcular doğa ile kendini yakalamış durumda.  Şehrin kalabalığından ve dağınıklığından, insanı dağıtmasından uzak bir bölge, doğa ile iç içe. Dokusu, doğası, insan teması çok güzel bir yer aslında. Ama bununla beraber gelişmekte olan bir yer, hızlı gelişmekte olan bir yer.  Burada yapılan inşaatlar doğaya yakın inşaatlar.  Alanlarımız geniş, insanların yaşaması için güzel alanlar kalıyor. Zaten sırtımızı doğaya dayamış durumdayız. Göç almayı hak eden bir yer. Müteahhitleri de düzgün, iyi insanlar.

Burada yapılan evler metrekare olarak daha geniş ve kalite olarak da hiç küçümsenecek durumda değil.  Fiyatlar da o metrekareye ve Bodrum yarımadasına göre gayet uygun.  Dairelerin kullanım alanı, mutfağı, balkonu Bodrum’a göre çok çok daha iyi.

murat inşaat (1)Mumcular bölgesinde yapılması planlanan TOKİ konutları ile ilgili olarak ne düşünüyorsunuz?

Yapılan yatırımın iyisini kötüsünü zaman gösterecek.  Ama tecrübe ile sabit olan bazı şeyler var.  İyi yaşamak için kültür seviyesinin yüksek olduğu insanlarla beraber yaşamak bence çok daha iyi diye düşünüyorum. Sentez tabi ki olabilir.  Ama sentezin içindeki gel gitler çok çok büyük yaralar açabilir.  Bodrum buna alışkın bir bölge değil bence, yerel halkın da buna alışkın olmadığını düşünüyorum.  Bir şehirde bunu kapatabiliriz ama Mumcular’da kapatıp kapatmayacağını denemek lazım.

murat inşaat (2)İnsanların Bodrum yerine Mumcular’dan ev almasını tercih etmelerini gerektirecek ne tür sebepler  var?

Neden Bodrum’dan önce Mumcular’dan ev alınmalı? Böyle bir doğayı, böyle bir paraya, böyle bir yerleşik düzen bulmak şansınız Bodrum yarımadasında olmayacağını düşünüyorum. Bu kalitelerde, bu metrekarelerde ayrıca. Bir de buranın pazarı natürel bir Pazar.  Ben şimdi indiğim zaman tereyağımı, köy tavuğumu, köy yumurtamı, peynirimi anında alabiliyorum.  Organik yaşam içinde ideal bir bölge.  Bununla beraber stressiz bir bölgedir.  Göl keza biraz daha yumuşatmıştır, denize 8 Km.’dir. Beş dakika sonra deniz kenarına varabiliyorsunuz, çay kahve içebiliyor ve balığınızı yiyebiliyorsunuz.  Bodrum’dan yarım, Turgutreis’ten bir, bir buçuk saat süren hava alanı buradan 15 dakika ve sıfır trafikle.

murat inşaat (3)Bodrum’dan Mumcular ve Milas’a taşıma çok basit.  Hem büyükşehrin koyduğu, hem de yerel kooperatifin taşıdığı çok güzel araçlarımız var. Yazın sabaha kadar Bodrum’a gidip geliyor. Süresini söylüyorum; 34 dakikada şehrin merkezine sizi indiriyor.  Kendi aracımızla 16-17 dakikada merkezdeki ışıkların içine girebiliyoruz.  Yalıkavak’tan o trafikte Bodrum’a gelmeniz 29 dakikanızı alıyor.

 

Yorumlar
 1. Yasemin özbek dedi ki:

  Yüksek rakımdan dolayı çok beğeniyorum en kısa zamanda bir evim olsun istiyorum…

  1. Bilal hakan satır dedi ki:

   Hiç vakit kaybetmeden bir mekan sahibi olun derim, ben 3 yıldır mumcular’da yaşıyorum, nefes aldığımı burada hissettim, ve buradan istediğim heryere gidebiliyorum.

 2. Hakan Erman dedi ki:

  Tavsiye ederim.Kafanızı dinleyip,sağlıklı yaşam için bulunmaz bir konum.

 3. GÖKHAN dedi ki:

  Bence Bodrum’da Karaova denilince Naturel hayat ve ömrün uzaması mutlaka bir mekan sahibi olmak lazım!!Tavsiye ederim.Ayrıca denize girmek için araçla yakınlarında doğa ile iç içe yerler çok..

 4. Bilal hakan satır dedi ki:

  Mumcular karaova mahallesinde 3 yıldır yaşıyorum, nefes aldığımı burada hissettim, tüm koyları, denizleri ziyaret ediyorum toplu taşıma çok kolay.

  1. Seda dedi ki:

   Merhaba siz mumculardamı yaşıyorsunuz bizde oradan ev almak ıstıyoruz ama cok uzak denılıyo denıze falan münübus veya otobusler varmı gun içinde bodruma veya başka yerlere gıtmek için