enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

BODRUM BASIN PLATFORMU KURULDU…

BODRUM BASIN PLATFORMU KURULDU…

bodrum_basin_platformu

Bodrum’daki basın kuruluşlarının temsilcileri, Bodrum Basın Platformu’nu kurdu. Bodrum yarımadasında aktif olarak görev yapan basın çalışanları, Bodrum Basın Platformu’nun kuruluş deklarasyonunu düzenlenen bir kokteylle kamuoyuna açıkladı.

Bodrum Gündem Haber

Bodrum Kalesi’nde düzenlenen kokteyle, Bodrum’da görev yapan ulusal ve yerel basının temsilcilerinin yanı sıra Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ, Ak Parti İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp, MHP İlçe Başkanı Mehmet Tosun CHP İlçe Başkan Yardımcıları Mustafa Yılmaz ve Ender Taşören ile Bodrum Belediyesi meclis üyeleri katıldı.

Basın Platformu adına kuruluş deklarasyonunu okuyan Yüksel Ünver, Bodrum’daki basın çalışanlarının aynı çatı altında bir araya geldiğini belirterek, platformun mesleki dayanışmayı pekiştirmek, gazetecilik mesleğinin mecbur kıldığı hak ve özgürlükleri savunmak ve Bodrum’da doğru, tarafsız, güvenilir ve ilkeli yayıncılığı geliştirmek adına kurulduğunu açıkladı.

Bodrum Basın Platformu kuruluş deklarasyonunda, şu ifadeler yer aldı:

“Bodrum’da basın mensuplarının yeni bir örgütlenme modeline ihtiyaç duyduğuna inanan bizler, bir süredir bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyorduk. Basında güç birliğinin gerçekleştirilmesi gerektiğine inanan meslektaşlarımızın bir araya gelerek yaptığı toplantılarda, mesleğimizin giderek ağırlaşan sorunlarını masaya yatırdık, çözüm önerilerimizi, beklenti ve taleplerimizi dile getirdik. Sonuç itibariyle, bir platform çatısı altında güç birliği kurma yönünde görüş birliğine vardık.

Bodrum Basın Platformu, gazetecilik mesleğine ve meslek ilkelerine gönül veren insanların seslerini, sorunlarını, dileklerini birlikte gündeme getirmeleri ve kamuoyuna duyurmaları açısından bugüne kadar eksikliği hissedilen bir ihtiyacı karşılayacaktır.

Hedeflerimiz, Bodrum’da ve Muğla ili dahilinde basın yayın konusunda faaliyet gösteren tüm kuruluşların ve kişilerin mesleki dayanışmasını güçlendirmek, basın çalışanları için sürekli bir gelişim merkezi olmak, basın sektörünün gelişimini desteklemek, birlik ve beraberliği temin etmek, mesleğin etik davranışlarına ilişkin yüksek profesyonel standartlar konusunda meslektaşlarımızı cesaretlendirmek ve yönlendirmek, mesleği tanıtıcı konferans, panel ve eğitim seminerleri düzenlemek, sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirerek araştırma ve geliştirme projelerinde yer almaktır.”

Bodrum basın çalışanları, 24 Temmuz Basında Sansürün Kaldırılışının 108’inci yıl dönümününde, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimine karşı verilen demokrasi mücadelesinin de önemine değindiler. Platformun, basın özgürlüğünün güvence altına alınmasını öncelikli ve önemli gördüğüne vurgu yapılarak, “Tüm sorunların demokrasi içerisinde çözümleneceğine inanıyor, her türlü düşüncenin özgürce açıklanacağı, tam bir demokrasi için kararlı duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğimizi vurguluyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Platform kuruluş deklarasyonunun okunmasının ardından bir konuşma yapan Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ da, Bodrum basının bir araya gelerek aynı çatı altında buluşmasından büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Basın çalışanları, yarımadada görev yapan ve bir süre önce aramızdan ayrılan basın mensuplarını da saygıyla yad etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.