enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

ADA UZ DAVASININ İLK DURUŞMASI YAPILDI…

ada-uz-manşet5 Haziran günü Bodrum Turgutreis Mahallesi Turgut Özal Caddesinde bulunan evlerinin önündeki yoldan karşıya geçerken, H.A.’nın kullandığı bir otomobilin çarpması sonucu ağır yaralanan 10 yaşındaki Ada Uz, kaldırıldığı hastanede verdiği yaşam mücadelesini 16 gün sonra kaybetmişti.
Bodrum Gündem Haber 
Bodrum’u derinden üzen olayın ilk duruşması bugün görüldü. Otomobil sürücüsü H. A.’nın tutuksuz yargılandığı davada taraflar dinlendi. Duruşmada sonunda, 9 Aralık tarihinde olay yerinde yeniden keşif yapılmasına karar verilirken, 2’inci duruşmanın ise 2 Şubat 2017 tarihinde görülmesi karara bağlandı.
Duruşma sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Uz ailesinin avukatı Erbil Akan şunları söyledi; “İlk duruşma görüldü, taraflar dinlendi, şikayetler bildirildi. Hazırlık soruşturmasında yapılmayan araştırmalar vardı. O araştırmaları biz yaptık. Araştırmalar sonunda sanığın kusurlu olduğu, alkol kullandığı, depresyon tedavisi gördüğü ve ilaç kullandığını belirttik. Bu yönde araştırma yapılmasını istedik. Savcılığın yapmadığı soruşturmaya ilaveten tanık araştırması yaptık. 4 tane görgü tanığı bulduk, 4 tanesi de dinledi. Tanıklar sanığın tamamen kusurlu olduğunu, hızlı olduğunu söylediler. Şeridin dışında seyrettiğini söylediler. Onun dışında yeniden keşif yapılmasına karar verildi. Yeniden keşif yapılacak. İlk soruşturma sırasında tutulan tutanak hatalı olduğu için yeniden keşif yapılacak. Bence sanığın yüzde 100 kusurlu olduğu bu duruşmada ortaya çıktı” dedi.
Ada Uz’un babası Ömer Uz ise duruşmayla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Biz adaletin, doğrunun ortaya çıkması için uğraşıyoruz. Karşı tarafın bu duruşmada da ortaya çıkan yalan beyanları oldu. Elimizdeki delillerle adaletin sağlıklı yerine oturması için, doğru kararlar verilmesi için elimizden geleni yapacağız.”
Oya Erol Uz’un ise gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü. Acılı anne yaşananlara isyan ederek “Can almak bu kadar kolay olmamalı. Adaletin yerini bulması önemli. Bundan sonra Ada’yı hiçbir şey geri getirmeyecek. Ama bundan sonra örnek teşkil etmesi için adaletin yerini bulması önemli. Can almak bu kadar kolay değil” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.