enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

GENÇ PİYANİSTLERDEN GÜMÜŞLÜK’TE KONSER…

genç piyanistler gümüşlükte

4 Eylül’e kadar devam edecek olan 14. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, geçtiğimiz akşam genç piyanistlerin konserine sahne oldu.

Bodrum Gündem Haber

Gümüşlük Festival Akademisi bünyesinde 15 Ağustos’ta başlayan ve 25 Ağustos’a kadar devam edecek olan piyano ustalık sınıfına katılan yaşları 11 ile 22 arasında değişen 18 genç yetenek, bu süre içerisinde iki grup halinde sahnede yer alacak.

Piyano masterclass programında dünyaca meşhur Rus Ilya Itin ve İtalyan Romano Pallottini, Kübalı Mauricio Vallina ve Gülsin Onay’dan eğitim alan öğrencilerin festival merkezinde yer alan Toprak Ev’de verdikleri ilk 8 öğrencinin konseri, piyano meraklılarını bir araya getirdi.  11 gün sürecek olan piyano masterclassına katılan 18 öğrencinin, iki ayrı grup halinde verecekleri konserlerin ikincisi 25 Ağustos Cuma akşamı saat 20:30’da yine Toprak Ev’de gerçekleşecek. Bu konserde ise 10 öğrenci sahne alacak.

06 Mert EgeliBU GENÇLERDE UMUT VAR…

Gümüşlük sahilinde yer alan Toprak Ev’de izleyici karşısına çıkan 8 genç piyanistimiz, gecede Chopin, Liszt, Beethoven, Dvorak gibi bestecilerin eserlerine yer verdi. İlk olarak sahneye gelen İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ortaokulu öğrencisi Yasemin Kotan, Frederic Chopin’in, “Valse Op.69 No.1” adlı eserini seslendirdi. Ardında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğrencisi Ceren Ayeri, Franz Liszt’in “Romance s.169 Mi minör” başlıklı eseriyle sahnede yerini aldı. Daha sonra Bursa Uğur Koleji öğrencisi Mert Hakan Şeker, L.van Beethoven’ın “Sonata Op.49 No.2” adlı eserini seslendirdi. Bu performansın ardında Özel Aşiyan Kolejinde okuyan masterclassın ikizleri, İrem Su Erdoğan ve Elif Naz Erdoğan A. Dvorak’ın “Slavonik Dances Op.72, No.2 & Op.46, No.8” başlıklı eserini ‘dört elle’ icra ettiler. Genç yeteneklerin konseri Alman Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğrencisi Ramona Kemmer’in, Franz Schubert’ten seslendirdiği “Impromtu Op. No.4” başlıklı eserle devam etti. Daha sonra Viyana Konservatuarında Piyano-Pedagoji eğitimi gören Mert Egeli, Claude Debussy’nin, “L’Isle Joyeuse” adlı eserini ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğrencisi Mehmet Derya Kelebenkli ise Sergei Rachmaninoff’un “Prelüd Sol minör” adlı eserini seslendirdi.

Gümüşlük Festival Akademisi piyano masterclass programına katılan 18 öğrenci sertifikalarını 25 Ağustos akşamı Devlet Sanatçımız Gülsin Onay’ın elinden alacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.