Bodrum Gündem

BODRUMLULAR TÜRKİYE SİYASETİNİN HER YERİNDE…

BODRUMLULAR TÜRKİYE SİYASETİNİN HER YERİNDE…

WhatsApp Image 2018-01-15 at 08.56.14

CHP İstanbul İl Başkanlığı için yapılan seçimi kazanan Dr.Canan Kaftancıoğlu’nun yönetim kurulunda Bodrumlu Oğuz Kemal Yakar’da yer aldı.

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 36’ıncı Olağan İl Kongresi’nde İl Başkanlığı ve Kurultay Delegeliği seçimleri hafta sonu yapıldı. İl Başkanlığı seçimlerinde mevcut İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ile Dr.Canan Kaftancıoğlu aday oldu. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı seçimli olağan kongre Bostancı Gösteri Merkezi’ndeydi. Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı seçimini 643 oyun 325’ini alan Canan Kaftancıoğlu kazandı. Mevcut İl Başkanı Cemal Canpolat ise 318 oyda kaldı.

CHP İstanbul İl Başkanlığı için yapılan seçimi kazanan Dr.Canan Kaftancıoğlu’nun yönetim kuruluna Bodrumlu Oğuz Kemal Yakar’da yer aldı. Oğuz Kemal Yakar, emekli Arkeolog Serap Yakar ve Numan Yakar’ın evladı olan Oğuz Kemal Yakar, lise yıllarında CHP’de başladığı siyaset yaşamında, çeşitli görevler alarak aktif olarak çalıştı. Genç siyasetçi 1993 doğumlu, ilk ve orta öğrenimini Bodrum Cumhuriyet Okulunda, lise öğrenimini ise İzmir Atatürk Lisesinde tamamladı. Üniversite öğrenimini de İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Fakültesinde yaptı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.