enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

ÇOK MANİDAR FOTOĞRAFLAR ve SÖYLEMLER…

iyi parti muğla (3)

Meral Akşener, Fethiye ve Muğla’da ‘Cumhurbaşkanı Akşener’ Diye Karşılandı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kısa süre önce İYİ Parti’ye katıldığını açıklayan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi’ye parti rozetini takmak üzere Fethiye’de vatandaşlarla bir araya geldi. Düzenlenen etkinlikte yaklaşık 20 bin kişi, hep birlikte “Cumhurbaşkanı Meral Akşener” tezahüratları yaptı. Bu mitingde çekilen fotoğraflar İYİ Parti’nin Muğla Büyükşehir ve Bodrum siyasetinin geleceği konusunda çok önemli ipuçları verdi.  

Bodrum Gündem Haber

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi’nin kısa bir tanıtımıyla başlayan program, Fethiye İYİ Parti İlçe Başkanı Suat Aybek’in, açılış konuşması ile devam etti. “Bugün Türkiye tarihinin ilk kadın Cumhurbaşkanının yolunda atılan tarihi bir adıma şahitlik ediyoruz. Yolumuz açık olsun. Biz hangi partide olursak olalım rozet taşımayız. Bizim hizmetimiz Fethiyelileredir. Bizim için hayat görevini başarmaktan ibarettir. 99’dan bu yana bize destek veren arkadaşlara bu meydandan teşekkür etmek istiyorum.” diyerek, sözlerine başlayan

iyi parti muğla (2)Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi ise şunları söyledi; “Bu milletin sağı solu belli olmaz. Aynı bugünkü gibi medya tek kişinin elindeydi ama kaybettiler. 2002’de muhtar olamaz denen Sayın Cumhurbaşkanı nerelere geldi. Şimdi sıra bizde, Sayın Meral Akşener’de. Korkunun ecele faydası yok. 2002’den beri muhalefetteyim ben. Ben sizin adınıza söz veremem ama Allah bizi iktidara getirirse ilk elimizi atacağımız büyük şehir yasası olacak. Seçim şartlarının eşit olmadığı ortada ancak biz kazanacağız. İyiler kaybetmez. Cuma hutbesini kendini kalkan edip “Tabii ki yakınlarımı gözeteceğim” demeyeceksin. Şimdi  bu aralar da ‘Reis’ lafına taktım. Onların geldiği yere bakarsan mücahit demek lazım Erdoğan’a…”

iyi parti muğla (7)SAATÇİ’YE KARDEŞİM DİYE HİTAP ETTİ…

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi’nin konuşmasından sonra sahneye davet edilen İYİ Genel Başkanı Meral Akşener de; “Öncelikle bu meydanda bizlerle beraber olan, bize destek olmak için genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle, çok değerli kardeşlerim ile buna vesile olan çok değerli kardeşim Behçet Saatçi’ye teşekkür ediyorum, Allah hem onlardan hem de sizlerden razı olsun” diyerek, tüm Fethiyelileri selamladı.

iyi parti muğla (12)“EVLERİNİ ÖZLEMİŞLERDİR, EVLERİNE GÖNDERECEĞİZ”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener; “Bu meydanı dolduranların ne anlama geldiğini biliyorum. Çalışanların tereddüt ettiği ülkede, OHAL’in devam ettiği ülkede cesurlar hareketi bu meydanı doldurdu. Aynı 1919’da olduğu gibi sizin iradenizle, sizin duruma vaziyet etmenizle, sandıkta evlerine göndereceğiz. Şimdi bakın, farkında değiller çok yoruldular. Eşleri özledi, torunları özledi, çocukları özledi. 16 senedir yoruldular. Çeneleri düştü, konuştukça Türkiye batıyor. Bu arkadaşları evlerine göndereceğiz. 2 buçuk yıldır bağırıyorlar, Başbakan Meral diye… Yapmayın üzülüyorlar. 2 Başbakan değişti, şimdi de Cumhurbaşkanı değişecek sayenizde…”

iyi parti muğla (13)“ABİLERİN BU KADAR KORKTUĞUNDAN HABERİM YOKTU”

Genel Başkan Akşener konuşmasını şöyle sürdürdü; “24 Haziran’da bir seçim kararı açıkladı. Açıklayan kim Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan, dile getiren kim? Saray’ın küçük ortağı Bahçeli… Abilerin bu kadar korktuğundan bu kadar haberim yoktu. Dün abiler ikiledi. Bizim için mesele değil, hazırız. İddia ediyorum en hazır parti biziz… Darbelerden sonra sıfırdan kuruldular. Hepsi grup kurarak parti kurdular. Birçok ilde, ilçede teşkilatımız var. İnşallah buralardan milletvekili çıkaracağız. İYİ Parti hiçbir partinin devamı, kardeşi, yandaşı değildir…”

iyi parti muğla (9)“GÖK KUBBEYİ BAŞINIZA iyi parti muğla (6)YIKARIM”

Akşener “Bu milletin mensuplarının kurduğu, kurdurduğu yapıdır. Herkesi kucaklayan partidir. Onun için bizi durdurmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Buradan abidik gubidiklere alışmışlara sesleniyorum ayağınızı denk alın. İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer engel olmaya kalkarsanız bende Meral Akşener’sem o gök kubbeyi başınıza yıkarım.” Biz çiftçimizle ittifak yapıyoruz. Biz çocuğuna her türlü gayreti gösterip okutup 4 sene sonra iş bulamayan anne ve babalarla ittifak yapıyoruz. Biz pancar işçisi şeker işçisiyle ittifak yapıyoruz. Biz ilginç isimli vakıflarda tacize tecavüze uğrayan mağdurlarımızla ittifak yapıyoruz…” dedi.

“25’İNDE KABUSTAN UYANACAĞIZ”

Akşener “Ve biz bugün bu meydandan uyum yasaları nasıl çıkacak derken biz Seçim kampanyasını başlattığımız Fethiye’de sizlerle ittifak yapıyoruz ve seçimi başlatıyoruz. Allah’ın izniyle 25 Haziran’da bir düşünün balkon konuşmasında bir abi yanında bakanları yandaş inşaat şirketleri tabii damatlar… Böyle bir konuşma düşünün. Bir Başka balkon konuşması düşünün yanımda Behçet Başkan gibi başkanlarımız, aranızdan kadınlar, gençler, erkekler ve çocuklarla yepyeni yüzlerle sizin için çalışmaya ant içmiş kadroyla. Birleştirici kutuplaştırmayan bir dille siyaset yapmayı görev bilmiş bir cumhurbaşkanı. 25’inde bu kâbustan uyanacağız…” diyerek konuşmanı sonlandırdı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, miting sonrası İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanlığı binasının açılışını yaptı.

iyi parti muğla (15)“ERKEN SEÇİM KARARINI İYİ PARTİ KORKUSUNDAN ALDILAR”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, DP’den İYİ Parti’ye geçen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi’ye rozet takma töreninin ardından partisinin İl Başkanlığı binasının açılışını yapmak üzere Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe’ye geldi. Açılış konuşmasını yapan İYİ Parti İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, konuşmasının ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i kürsüye davet etti.

Alana gelen ve parti otobüsü üzerinden halka seslenen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, şunları kaydetti: “OHAL’de, 24 Haziran’da bir seçim kararı alındı. Bu karar İYİ’lerin önünü kesmek için alındı. Ama biz demirden korksaydık trene binmezdik. Bu abilerin korktuğunu biliyordum da bu kadar korktuklarından haberim yoktu. Korku dağları sardı ve siyaset istismarcıları her türlü hileyi hurdaları yapmayı göze aldılar ama yapamayacaklarını bildikleri için bir an evvel, paldır küldür seçime gidelim de İYİ Partililer hazırlıksız yakalansın dediler. Ama yine aldandılar. Bu tek adam sistemine gidişin ne kadar problemli olduğunu söz gördünüz. 16 Nisan’dan bugüne kadar hani Türkiye uçacaktı, kaçacaktı, aşacaktı. Hani Türkiye’de OHAL kalkacaktı? Hani Türkiye’de her şey yolunda gidecekti?”

iyi parti muğla (12)“İYİ PARTİ SEÇİME GİRECEK”

İYİ Parti’nin seçime giremeyeceği yönündeki polemikleri de yanıtlayan Akşener şöyle konuştu; “İYİ Parti seçime giremez diyorlar. Hele bir cesaret edin de görün bakalım ne oluyor. Biz seçime gireceğiz. En hazırlıklı, en dinamik partiyiz. 5 buçuk ayda bütün teşkilatlarımızı tamamladık, kongrelerimizi yaptık. Sadece ben bugün 53. ildeyim, yarın 54. ili gezmiş olacağım. Yani 81 ili ikinci kere dolaşacağız. Bir dedikodu daha var. Parti kuramaz diyorlardı kurduk Allah’ın izniyle. Kongre yapamaz dediler vallahi nasıl bir kongre yaptık, ben 24 yıldır politika yapıyorum AKP de dahil ben böyle kalabalık bir kurultay görmemiştim. Zaten ip o zaman koptu. 1 Nisan korkudan öldürdü abileri. Deniliyor ki bunlar sandıkta hile yapar. Ama o hileyi yaptırmayacağım. Gökyüzünü, Türkiye’yi dar edeceğim. Dolayısıyla sizden bir istirhamım var. Partimiz sandığı koruma konusunda hazır. Ama aziz Muğlalılar, özellikle gençler, genç kadınlar. Sizi sandık başlarında müşahit olarak, gözlemci olarak görmek istiyoruz. Aynı zamanda partimizi de kontrol edeceksiniz. Söylemeye çalıştığım şey şu; sandıklarda hile yapmaya çalışacaklar ama biz müsaade etmeyeceğiz. Hani YSK’nın mühürsüz oylar hikayesi var ya. Bundan sonraki fasılda gereğini bu kardeşiniz, bu anneniz, bu ablanız, bu kız kardeşiniz yerine getirecek.1950’lerin o söke söke alınan iktidarı gibi, 1983’ün darbecilerin elinden söke söke alınan iktidarı gibi, 2002’de kimsesizlerin kimi olarak gelen bu muhterem var ya, bu millet karar verirse Cumhurbaşkanı yapıyor. Ama aranızdan çıktı gitti, sizi unuttu. Şimdi indireceksiniz, beraber indireceğiz.”

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.