enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

BU YARA KOLAY KAPANMAYACAK…

CHP-Bodrum-2018-İlçe-Danışma--1

CHP Bodrum İlçe Örgütü geleneksel İlçe Danışma toplantısını yapıldı. Toplantıda konuşan Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Bodrum’dan seçilebilir sıralara milletvekili adayı konulmamasını da sert sözlerle eleştirerek, “Muğla iç siyaseti değişecektir. Bu ‘Şöylesine idare edelim, ne olacak Bodrum zaten 2 günde susar’ diyerek geçiştirebilecek bir konu değildir. Bu kalbimizde çok derin bir yara açmıştır. Bu yara kolay kolay kapanmayacak…” dedi. 

Bodrum Gündem Haber
Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen CHP Bodrum İlçe Danışma toplantısına CHP Bodrum İlçe Başkanı ev sahipliğinde CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP Muğla milletvekilleri Mürsel Alban, Suat Özcan, Burak Erbay, Süleyman Girgin ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, CHP’li bazı belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından ilçe örgütünün gerçekleştirdiği faaliyetler görsel yansı eşliğinde katılımcılar ile paylaşıldı.
CHP-Bodrum-2018-İlçe-Danışma-ilçe-başkanı-recai-seymenİLÇE BAKANINDAN ÖZELEŞTİRİ…

CHP’nin kurumsal bir değişikliğe ihtiyacı olduğunu söyleyen CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, genel başkanın başka, partinin sözcülerinin başka konuştuğunu ifade ederek; “Konumumuzu net olarak ortaya koymamız lazım. Biz işçinin emekçinin mi partisiyiz, yoksa sermayenin mi partisiyiz? Yatırımcıyı, sermayeyi dışlamak açısından söylemiyorum. Ama biz ideolojimizden saptık. İdeolojimize tekrar geri dönmemiz lazım. Güvenilir olmamız lazım. Genel başkanın ağzından çıkan söz çok önemlidir, bakıyorsunuz genel başkan başka, partinin sözcüleri başka konuşuyor. Ne söylersek söyleyelim, güvenilirliğimizi yitiriyoruz…” dedi.
BODRUM’A ÇOK CİDDİ HAKSIZLIKLAR YAPILMIŞTIR
CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, 24 Haziran Milletvekili Seçimlerinde seçilebilecek sıraya Bodrum’dan milletvekili adayı konulmamasını da sert sözlerle eleştirerek: “Milletvekili seçiminde, Bodrum’dan bir milletvekili olmamasına rağmen çok ciddi bir çalışma yaptılar. 4’üncü ve diğer milletvekilinin seçilmesinde Bodrum’un çok ciddi bir katkısı oldu. Muğla’da en çok oy alan ilçe olduk. Bodrum’a çok ciddi haksızlıklar yapılmıştır. Bu konu al ver zihniyeti ile çözülecek bir konu değildir, sancılarını Bodrum uzun yıllar yaşayacaktır ve Muğla iç siyaseti değişecektir. Bu ‘Şöylesine idare edelim, ne olacak Bodrum zaten 2 günde susar’ diyerek geçiştirebilecek bir konu değildir. Bu kalbimizde çok derin bir yara açmıştır. Bu yara kolay kolay kapanmayacak…” dedi.
BİZ DEĞİŞİMİN OLMASI YÖNÜNDE İMZA VERDİK
CHP’de kurultay için imza verilmesi süreci hakkında da konuşan Seymen, “Seçimlerden sonra partide bir kurultay süreci olsun mu olmasın mı gibi bir tartışma başladı. Biz de Bodrum delegeleri olarak bir değişimin olması yönünde imza verdik. Değişimi isimlerle sınırlamak doğru değildir. Yani biz bir kişiyi veya ismi işaret etmiyoruz. Genel merkez değişim çağrısıyla kurultayı toplamalıdır. Değişim rüzgarının önüne set çekilmemelidir…” dedi.

ÖRGÜTÜN İÇİNDEN GELENLER ADAY OLSUN…
Partinin imza verenler, vermeyenler diye ikiye bölünmemesi gerektiğini de anlatan Recai Seymen, “Ben kimse için imza vermedim, partide köklü bir değişim için imza verdim. Önümüzdeki süreç zor bir süreç, yerel seçimler var. Ben hep önseçimi savundum. ‘Senin adamın, benim adamım, Ankara’ya yol edelim, buradaki örgütü dışlayalım’ diyenleri değil, örgütün içinden örgütün içinden seçilmiş arkadaşları yerelde getirelim. Bu örgütü kimse dışlayamaz, bu örgütü dışlayıp siyaset yapmak isteyenlerle bizim işimiz yok…” ifadelerini kullandı.
Bodrum CHP İlçe Danışma toplantısı basına kapalı olarak devam etti.

Yorumlar
  1. etem dedi ki:

    sayın başkanın ciddiyetine hayran omamak ne mümkün soyadını ne içten taşıyor bu ciddi topantıya yazık yazık yazık