Bodrum Gündem

Bodrumlu Şehit Astsubay Turgut Pekdemir’e Vefa…

Bodrum Turgutreis Karabağaltı Mevkiinde 2015 sokağın adı, Bodrum Belediye Başkanlığı’nın 06/07/2018 tarih, 2018/80 saylı Meclis Kararı ile “Şehit Astsubay Turgut Pekdemir” olarak değiştirildi ve tabelası 08 Kasım 2018 tarihinde aile bireyleri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, dost ve akrabaların katılımı ile yerine takıldı.

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Funda Pekdemir Akçalı’nın babası olan Bodrumlu şehit Astsubay Turgut Pekdemir’in adı Turgutreis’te bir sokağa verildi. 1969 yılında Ağrı’nın Patnos ilçesinde şehit olmuş naaşı da doğduğu topraklara Turgutreis’e getirilmiş ve Karabağ mezarlığına defnedilmişti.

Kızı Funda Pekdemir Akçalı ve aile büyüklerinden Numan Pekdemir’in öncülüğünde Bodrumlu şehit Astsubay Turgut Pekdemir’in adının baba evinin sokağına verilmesi için belediyeye dilekçe verilmiş ve Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Meclis Üyelerinin oy birliği ile ailenin bu haklı ve anlamlı talebi kabul edilmiştir.

Kızı Funda Pekdemir Akçalı bugünün kendisi için onurlu bir gün olduğunu belirtirken aynı zamanda babası Turgut Pekdemir’i çok küçük yaşlarda kaybetmenin hüznünü de paylaştı. Funda Pekdemir Akçalı  “Biz Pekdemirler, bugün yanımızda olan, güzel sözleriyle bizleri onore eden herkese teşekkürlerimizi sunarız. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, canım babam ve bütün şehitlerimizin ruhu şad olsun…” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.