Bodrum Gündem

GMK Bulvarı’nda ağaçlandırma çalışmaları sürüyor

GMK Bulvarı’nda ağaçlandırma çalışmaları sürüyor

Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Turgutreis Mahallesi Gazi Mustafa Kemal (GMK) Bulvarı’nda sahil ve çevre düzenleme projesi kapsamında yapımı tamamlanan alt yapı çalışmaları sonrası peyzaj ve saha çalışmalarını sürdürüyor.

Bodrum Gündem Haber

2800 metre uzunluğa sahip bisiklet yolu ve koşu parkurunu da içine alan 25 bin metrekarelik alanı kapsayan Turgutreis GMK Bulvarı’nda, Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün denetimde gerçekleştirilen alt yapı çalışmalarının ardından park ve bahçeler ekipleri, peyzaj çalışmalarını sürdürüyor. Bodrum Belediye Fen İşleri ekipleri tarafından yapılan çevre ve sahil bandı düzenleme çalışmalarının ise büyük bölümü tamamlandı.

Sahil bandı, çevre düzenleme ve alt yapı çalışmalarının hemen ardından Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de sahaya inerek alanı yeşillendirmek için ivedilikle çalışmalarına başladı.

2018 Kasım ayından itibaren başlatılan çalışmalarda bugüne kadar toplam 76 adet ağaç, 30 adet ağaççık, 2975 adet çalı, 35 saz ve 3 bin 525 adet yer örtücü bitki dikildi. Ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarına kış ayları boyunca mevsim şartlarının elverişliliğine göre devam edileceği bildirildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.