enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Saruhan’dan Çok Anlamlı Mesaj…

CHP Bodrum Belediye Başkanlığı için uzun zamandır mücadele eden sekiz aday adayından biri olan Mustafa Saruhan, adaylığının kesinleşmesinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanlığı önünde gerçekleştirilen coşkulu toplantıda birlik ve dayanışma mesajları verildi. Saruhan konuşmasının aralarında Başkan Kocadon ve diğer aday adaylarına çok anlamlı ve çok dikkat çeken mesajlar verdi.

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli Seçimler için oldukça sancılı bir süreç yaşanan Bodrum’da sekiz aday adayı, Bodrum Belediye Başkanı adayı olabilmek için uzun bir süredir mücadele ediyordu. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un adının öne çıkması ile başka bir süreç yaşandı.

Başkan Kocadon Parti Meclisinden 19 kabul oyuna karşı, 40 ret verilmesinin ardından, sekiz aday adayı için yeniden umutlar yeşerdi. Bu arada CHP Genel Merkezinde büyük tartışmalar yaşandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun PM’den üç ilçe ile birlikte, Bodrum Belediye Başkanını atamak üzere yetki aldı. Gelinen son aşamada da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Bodrum Belediye Başkan adayı olarak tercihini Mustafa Saruhan’dan yana kullandı.

7 Şubat günü Genel Başkanlık tarafından yapılan açıklama ile Mustafa Saruhan’ın Bodrum Belediye Başkan adayı olarak belirlendiğinin kamuoyuna duyuruldu. Böylelikle CHP Muğla’nın tüm ilçelerindeki belediye başkan adayları da belirlenmiş oldu.

Mustafa Saruhan’ın Bodrum Belediye Başkan Adaylık lansmanına; CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan ve Yönetim Kurulu üyeleri, CHP Bodrum Kadın Kolları Başkanı Emel Çakaloğlu, CHP Bodrum Gençlik Kolları Başkanı Alkım Denizaslanı, Bodrum Belediyesi Meclis üyeleri ve Mustafa Saruhan ile birlikte Bodrum Belediye Başkan adayı olmak için mücadele veren Ali Öztürk, Taner Uslu, Recai Seymen, Ahmet Aras, Refik Ülgen, Mehmet Özalın, Kemal Güneri, geçmiş dönem CHP Bodrum İlçe Başkanları İbrahim Turan, İsmail Sever, Rezzan Karahan, Duran Öztürk ile birlikte yaklaşık 700 partilinin katıldı.

Başkan Karahan: “Kimsenin kuşkusu olmasın, Muğla da, Bodrum da CHP ile yönetilecek…”

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan’ın yaptığı coşkulu açılış konuşmasında bir demokrasi şöleni yaşandığını ifade etti. Aday belirleme sürecinin sonuna gelindiğini belirten Başkan Karahan; “Hoşgörünün, demokrasinin başkenti Bodrum’a Mustafa Saruhan hayırlı olsun. CHP, Bodrum’un atardamarıdır, kalbidir. Biz durursak, hayat durur. Hepimiz bunun farkındayız. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Geçen bu süreçte 8 aday adayı arkadaşımız, CHP ilkelerine, değerlerine uygun davranmışlar ve bu süreçte dayanışmanın en güzel örneğini sergilemişlerdir. Hepsini kutluyor, teşekkür ediyorum…” dedi.

Başkan Karahan: “Kardeşçe yaşayacağız, yolumuza böyle devam edeceğiz…”

Hiç kimsenin CHP’li belediyelerin ayrımcılık yaptığını söyleyemeyeceğini ve sosyal belediyecilik konusunda örnek olduğunu kaydederek “CHP’li belediyelerimizde eksiklikler olabilir. Fakat asla ve asla ayrımcılık yapıyor diye suçlayamaz. Biz insanları inanan inanmayan, içki içen içmeyen diye ayırmadık. Bundan sonra da ayırmayacağız. Kardeşçe yaşayacağız, yolumuza böyle devam edeceğiz. Merkezinde nefret olmayan çözüm olan müthiş bir kampanya yürüteceğiz.  Ağzımızdan hiçbir zaman kötü bir söz, nefret söylemi çıkmayacak bunun için size söz veriyorum. Muğla da Bodrum da CHP ile yönetilecek. Bunu başarmak için elimizden geleni yapacağınızı biliyorum. O nedenle hepinizden söz istiyorum arkadaşlar…” diyerek konuşmasını tamamladı.

Başkan Zeybekoğlu; “31 Mart Yerel Seçimleri ile tek adam rejimi devrilecektir…”

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan adaylık süreci ile ilgili olarak sıkıntılı bir süreç yaşandığını ifade ederek “Tüm aday adaylarımıza teşekkür ediyorum. Bodrum Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocadon’a da teşekkür ediyoruz…” dedi.

31 Mart seçimlerinin belediye başkanlığının ötesinde, Türkiye’deki tek adam rejimini devirmek, demokrasi mücadelesi verme seçimi olduğunu söyleyen CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, “Türkiye tek bir kişi tarafından yönetilmektedir. Buna en güzel yanıtı Bodrumluların vereceğini düşünüyorum…” diye konuştu.

Saruhan; “Bodrum’a ve CHP’ye yakışan, medeni bir seçim süreci yaşanacak…”

Oldukça heyecanlı olduğu gözlenen CHP Bodrum Belediye Başkanı Mustafa Saruhan eşi Hülya Saruhan ile birlikte geldiği adaylık lansmanına Halikarnas Balıkçısı’nın “Merhaba”sı ile selamladı. CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan; “Bu süreçte birbirimize samimi, duyarlı ve etik bir şekilde davranan aday adayları arkadaşlarıma ve tüm dostlarımıza hoş geldiniz diyorum. İyi ki varsınız. Bu süreçte bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Bir yola çıkıyoruz. Biraz gecikmeli de olsa. Nihayet artık bu görev şahsıma ve çalışma arkadaşlarıma, örgütümüze ve dolayısıyla hepimize verilmiş bulunmakta. Bundan sonraki süreçte, bizi meşakkatli, gayretli, çok ama çok inançla çalışmak başlamıştır. Öncelikle, yine bize yakışan, CHP’ye yakışan, Bodrum insanına yakışan, medeni bir çerçeve içerisinde bir seçim atmosferi yaşayacağız. Sonrasında, başta sizlerin ve Bodrum’da yaşayan tüm halkımızın teveccühünü alıp, Bodrum Belediye Başkanlığı sürecini hep birlikte yaşayacağız. Ben buna sonsuz, yürekten inanıyorum. Bu görev bize verildiği takdirde ümit ediyorum ki mahcup olmayacağım. Bunun sözünü şimdiden size vermek istiyorum…” dedi.

Saruhan; “Şeffaf, açık, hesap verebilir bir Belediye Başkanı olmaya söz veriyorum…”

Bugüne kadar, Bodrum’a emeği geçen tüm yerel yöneticilere partililer huzurunda teşekkür eden ve saygılarını sunduğunu kaydeden Saruhan konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Belediyecilik, kamu hizmetleri kolay iş değildir. Büyükşehir olduktan sonra hepimizin tanık olduğu, yaşadığı bir takım sorunlar olmuştur. Bu sorunlar bitmeyecektir, yine olacaktır. Ama bizler, Belediyede göreve gelmiş kişiler olarak, başta ben,  çalışan personelim, siyasi parti örgütüm ve Bodrum halkı ile beraber bu meseleleri samimiyetle, inanarak ve gayret ederek çözüm arayacağız. Şeffaf, açık, hesap verebilir, kapısı her zaman herkese açık bir belediye başkanı olmanın burada sözünü veriyorum. Bizi bekleyen zorlu yolculuk var. Bunun farkındayız. Ama mademki bu işe soyunduk, biz varız dedik, bu zorluklara da göğüs germek, bunların üstesinden gelmek boynumuzun borcu olacaktır. Emin olmanızı istiyorum, her yaptığımız iş ve işlemlerde, yöresinde olan vatandaşlarımızla beraber paylaşmayı, anlatmayı, yani burada yaşayan sizlerle beraber, insana insanca değer vererek, mutlu ve huzurlu yaşam koşulları sağlamak bizim asli görevimiz olacak. Biz size yol gösteren, yol açan, sorunları çözme noktasında olmayı hedefliyoruz…”

Saruhan; “Beni eleştirmekten çekinmeyin…”

Daha mutlu Bodrum için, ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğunu kaydeden Mustafa Saruhan “Bizi yalnız bırakmayın. Ne olursa olsun, sokakta, pazarda belediyede sizlerle beraber olacağım için lütfen övgü yaparken eleştiri yapmaktan da çekinmeyin. Açık yüreklilikle görüş ve eleştirilerinizi yapın ki, biz de ne yapacağımızı, ne yapmamız gerektiğini bilebilmeliyiz…” dedi.

Saruhan; “Aday adayı arkadaşlarımın projeleri benim projelerimdir…”

CHP Bodrum belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan konuşmasına şu şekilde devam etti; “Bodrum Belediyesi çok zengin. Benim bir hizmet ordum var. Talip olduğum belediyenin bir hizmet ordusu var. Ben onlara güveniyorum. Benim Bodrum’umda çok değerli şahsiyetler var. Kendi alanında uzmanlaşmış, ben de Bodrum’un değerlerinden faydalanmak istiyorum diyen arkadaşlarımız var. İç dinamiklerimizi doğru kullanıp bilgi, birikim ve tecrübeyi Bodrum için kullanmalarını sağlayacağız. Hep sorarlar. “Projeniz Ne?” Benim en büyük projem, insana insanca davranıp onlardan aldığımı yine onlarla paylaşmaktır. Aday adayı arkadaşlarım var. Onların da projeleri var. O projeler de benim projelerimdir. Onlarla kol kola beraberce bu kasabayı, bu kenti hep beraber yönetmeyi teklif ediyorum. Her zaman yanımda olsunlar, birlikten güç doğar. Biz hep beraber, ses olmaya, birlik olmaya ve burada yaşayan herkese hak ettikleri saygıyı duymaya ve onlara hizmet etmek için bu görevlere talip olduk. Bunları yapmak da bizim en asli görevlerimizin başında olacaktır…”

Saruhan’dan dikkat çeken mesaj…

CHP Bodrum belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan’ın konuşmasının son bölümünde ise oldukça dikkat çeken mesajlar içeriyordu. Saruhan konuşmasının son bölümünde şunları söyledi; “Bu süreçte ve seçim sürecinde sizlerden ricam şudur. Bizim elbette siyasi rakiplerimiz olacak. Ama biz işimize bakacağız. Dünü yoktur bu işin. Dünden ders alırız ama önümüze bakmak durumundayız. Benim belediye başkanlarım var görev yapmış. Onların görüşünü alırız, yapamadıklarını yapmak için gayret sarf ederiz. Ben arkadaşlarıma ve sizlere, örgütüme güvenerek bu yola çıktım. Bu yolda bizi yalnız bırakmamanızı rica ediyorum…”

CHP Bodrum belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan konuşmasının ardından, CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan ve Bodrum Belediye Başkan aday adaylık mücadelesi veren isimler Mustafa Saruhan ile birlikte ellerini kenetleyerek birlik mesajı verdiler.

 

Yorumlar

  1. Bodrmlu dedi ki:

    Hani nerede mehmet KOCADON BODRUM SENİN GİBİ BİR DİKTADÖRDEN KURTULDU HADİ EVİNE MEHMET KOCADON