enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Aleviler Luvi Uygarlığından mı Geliyor? Bu konferans Kaçmaz!!!

Aleviler Luvi Uygarlığından mı Geliyor? Bu konferans Kaçmaz!!!

Akademia Vakfı Tarih Konferansları dizisinde çok dikkat çeken ve inanılmaz bir kadim uygarlık olan “Luvi Uygarlığı” konferansı gerçekleşecek. Dr. Eberhard Zangger’in sunacağı konferansta Anadolunun Gizemli Uygarlığı Luvi Uygarlığının kapıları aralanacak. Bzı araştırmacılar bu günün Alevilerinin aslında Luvi kavminden geldiğini iddia ediyorlar…                      

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı bünyesinde bulunan Herodotos Tarih Araştırmaları Merkezi’nin “Tarih Konferansları” dizisi içinde, TAV Havalimanları ve Bodrum Belediyesinin destekleri ile 09 Mart 2019 Cumartesi günü saat 14 00’de Bodrum-Konacık Herodot Kültür Merkezinde Dr. Eberhard Zangger tarafından,Luvi Uygarlığıkonulu konferans verilecektir.

Anadolu’nun kadim halklarından olan Luvi’lere ait kültür ve Anadolu’da bıraktıkları izler konferansın ana konusunu oluşturacaktır.

Jeoarkeoloji uzmanı Dr. Eberhard Zangger, Almanya doğumludur. Eğitimini Stanford ve Cambridge üniversitelerinde tamamlamış Ege Prehistoryası üzerine yayınlanmış 4 kitabı vardır. 2014 yılında İsviçre’de Luvi Etüdleri Vakfını kurmuştur. O tarihten itibaren Türkiye’nin batısındaki  Orta ve Geç  Bronz Çağı araştırmalarını aktif olarak destekleyip, yönetmektedir.

Luvi Uygarlığı (Luwian Civilisation) kitabı geçen yılın sonunda Türkçe olarak yayınlanmıştır.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.