Bodrum Gündem

Dibeklihan’dan Dünya Sanat Gününe Özel Karma Sergi

Dibeklihan’dan Dünya Sanat Gününe Özel Karma Sergi

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü 2019 Cenap Tezer Sanat Sezonu’nu anlamlı bir sergiyle açıyor…

Bodrum Gündem Haber

Dibeklihan’da Yıldız Kenter Sanat Galerisi’nde açılacak olan sergide, “BİR ARADA” temasıyla  farklı disiplinlerden kırk sanatçının kırk seçkin eseri sergilenecek. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanları ve farklı şehirlerden heykel, seramik, resim, fotoğraf, grafik gibi pek çok disiplinden sanatçının bir araya geleceği sergide; Tayfun Akdemir, Salih Akman, Neda İsmail Atar, Selvihan Kılıç Ateş, N.Şule Atılgan, Ayşe Canbolat, Neyir Dereoğlu, Memet Emre, Derviş Ergün, Aykut Alp Gürel, Esma Burcu Sereli Havasi, Sevdiye Kadıoğlu, Özgür Kaptan, Burcu Öztürk Karabey, Betül Demir Karakaya, Zehra Kayataş, Bengisu Keleşoğlu, M. Gökçen Kılınç, Deniz C. Koşar, Özüm Koşar, Musa Köksal, Elif Köse, Mine Küçük, Murat Özbakır, Esra Sağlık, Anıl Sarıkavak, Erhun Şengül, Semiha Yıldırım, Ezgi Yüksel, Enis T. Tan, Kenan Temizel, Raife Tokyürek, Varol Topaç, Sema Okan Topaç, Erol Turgut, Esra Tuncalı, Almıla Yıldırım, Barış Yılmaz, Nilay Özsavaş Uluçay, Canan Zöngür’ün eserleri yer alacak.

Dünya Sanat Günü, UNESCO’ya bağlı Dünya Sanat Dernekleri Meksika toplantısında Türkiye Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği Başkanı Bedri Baykam’ın önerisi üzerine Leonardo Da Vinci’nin doğum günü olan 15 Nisan tarihi olarak kabul edilmiş, ilk defa 2012 yılında kutlanmaya başlanmıştır. Bu anlamlı gün Dünya’nın farklı ülkelerinde her geçen yıl artan sanatsal etkinliklerle kutlanmaya devam ediliyor.

15 Nisan 2019 Pazartesi gününe özel Dibeklihan’da yapılacak olan “BİR ARADA” temalı karma sergi, sezonun ilk sergisi olarak açılışını Orhan Kemal Meydanı’nda saat 18:30’da gerçekleştirecek. Sergi, 31 Mayıs tarihine kadar pazartesi günleri dışında her gün 10:00 – 18:30 saatleri arasında izlenebilecek.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.