enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Güvercinlik’te Kaçak Yapının Yıkım İşlemi Çarşamba Günü Tamamlanacak…

Güvercinlik’te Kaçak Yapının Yıkım İşlemi Çarşamba Günü Tamamlanacak…


Bodrum Belediyesi’nin kaçak yapılaşma ile mücadele seferberliği kapsamında, bugün Güvercinlik Mahallesi’nde kaçak bir yapının yıkım işlemi gerçekleştirildi.

Bodrum Gündem Haber

Bodrum Belediyesi ekipleri, Güvercinlik Mahallesi Güvercinlik Bulvarı no: 307 adresindeki 127 ada 13 parsel sayılı taşınmazın üzerinde kaçak yapıldığı tespit edilen binanın yıkım işlemini gerçekleştirdi. İmar Kanunu’nun 32’inci maddesi uyarınca hakkında encümen kararı alınan ancak yapılan itiraz neticesinde yürütmeyi durdurma kararı ile ertelenen yıkım işlemi, hukuki sürecin tamamlanmasının ardından bugün başlatıldı.

Kaçak ve izinsiz olduğu tespit edilen yapı ile ilgili olarak yürütmeyi durdurma talebini inceleyen Muğla 2’inci İdare Mahkemesi 30.04.2019 tarihinde yürütmenin durdurulması istemine ret cevabı vermişti. Hukuki sürecin tamamlanmasının ardından Bodrum Belediyesi ekipleri gerekli tebligatları bina sahibine yaparak bu sabah yıkım işlemine başladı. Karayolları ekiplerinin yol güvenliğini aldığı yıkım sırasında jandarma ekipleri de hazır bulundu.

Sabah saatlerinde başlayan yıkım işleminin bir bölümü tamamlandı. Yıkım işleminin, 8 Mayıs çarşamba günü, yol güvenliğinin alınmasının ardından devam edeceği belirtildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.