enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

1 Milyon Metre Kulaç LÖSEV’e Bağış Kampanyasına Dönüştü

1 Milyon Metre Kulaç LÖSEV’e  Bağış Kampanyasına Dönüştü

Bodrum’da yaşayan mimar Engin Çolpan, 11 ayda 1 milyon metre kulaç attı. Çolpan’ın bu başarısı LÖSEV’e de bir bağış kampanyasına dönüştü.

Bodrum Gündem Haber

Bodrum Belediyesi Bodrumspor Master Yüzme Takımı sporcusu 64 yaşındaki Engin Çolpan, 1 Ocak 2020 günü başladığı yılda 1 milyon metre kulaç hedefine 1 ayda ulaştı. Ocak 2020 tarihinden itibaren her mevsim yüzmeye devam eden Engin Çolpan’ı son metrelerinde takım arkadaşları yalnız bırakmadı.

Bir milyonuncu metreyi Yahşi sahilinde çocukları ve takım arkadaşları ile tamamlayan Engin Çolpan, bugüne kadar kazandığı madalyaları da çocuklara armağan etti.

Engin Çolpan yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bir milyonu bir parça geçmişiz. Biz takım olarak bütün arkadaşlarım sporu bir hayat biçimi olarak görüyoruz ve bunun yaygınlaşması için bu etkinliği düzenledik, bir milyon metre etkinliğini. Önümüzdeki yıllarda bir milyon metrelere devam edeceğiz. İnşallah bize katılanlar olur. Bodrum’da yaygınlaşır, Muğla’da yaygınlaşır, Türkiye’de yaygınlaşır. Tekrar ifade etmek istiyorum ki, sağlam kafa ve sağlam ruh salam vücutta bulunur. Bu sözde kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ü de anmış oluyoruz, minnetle.”

Takım Sporcusu Defne Arcan ise LÖSEV kampanyası hakkında şu bilgileri verdi: “Hepimiz için büyük bir motivasyon oldu. Herkese motivasyon olması için bir kampanya da başlattık. LÖSEV’in özel günlerine girip bu kampanya, milyon yüzüler kampanyasına destek olabilirsiniz. Hem bize motivasyon olur hem de LÖSEV’e destek olmuş olursunuz.”

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.