enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Vali Orhan Tavlı’nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Vali Orhan Tavlı’nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Muğla Valisi Orhan Tavlı, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için yazılı bir yayımladı.

Bodrum Gündem Haber

Muğla valiliğinden gelen yazılı kutlama mesajı şöyle;

Kadınlara ekonomik ve sosyal alanda eşit hakların tanınması ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla 8 Mart tarihi ‘Dünya Kadınlar Günü” olarak kutlanmaktadır.

Aileden başlayarak hayatımızın her alanında ve her anında var olan kadınlarımız, sevgileri, emekleri ve özverileriyle toplumumuzun temel yapı taşını oluşturmaktadırlar. Bu doğrultuda son yıllarda gerçekleştirilen reformlarla birlikte aile hayatında, eğitimde, iş dünyasında, sağlıkta ve diğer tüm alanlarda kadınlarımıza destek olacak iyileştirmeler sağlanmış, önemli çalışmalar yapılmıştır.

Ülkemizin gelişmesinde ve çağdaşlaşmasında büyük emekleri bulunan kadınlarımız, gelecek nesillerin yetiştirilmesinde; dolayısıyla güçlü bir toplumun oluşturulmasında kilit bir rol üstlenmektedirler. Sosyal ve ekonomik alanda önemli roller üstlenen, özgüveni yüksek, eğitimli kadınlarımızın sayısının artması 2023 hedeflerimize kararlılıkla yürürken ülkemizi daha ileri ve gelişmiş bir seviyeye taşıyacaktır.

Muğla’da da kadınlarımızın hayatın her alanında hak ettikleri konuma yükseltilmesi, aktif iş hayatına ve üretime katılmaları yönünde önemli ve somut adımlar atılmaktadır. Valiliğimiz koordinasyonunda ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca kadınların yaşam standartlarının yükseltilmesi konusunda gayretli çalışmalarımız artarak devam etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle sağlık, mutluluk, huzur ve başarı dileklerimizle, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.