enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Muğla Valiliğinde 6 bin 577 kg atık geri dönüştürüldü

Muğla Valiliğinde 6 bin 577 kg atık geri dönüştürüldü

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan “Sıfır Atık Projesi” çalışmaları Muğla Valiliği tarafından hassasiyetle yürütülmekte.

Bodrum Gündem Haber

30 Mart 2018 tarihinde Valilik hizmet binasında uygulanmaya başlanılan Sıfır Atık Projesi kapsamında; 09 Mart 2021 tarihi itibariyle 3 bin 567 kg kâğıt, bin 764 kg plastik, bin 139 kg cam ve 107 kg metal kaynağında ayrıştırılarak geri dönüşümü sağlandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2017 yılında sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde oluşan atıkları kontrol altına almak ve gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak adına hayata geçirdiği “Sıfır Atık Projesi” ile atık maddelerin kaynağında ayrıştırılarak geri dönüştürülmesi ile hem çevrenin korunmasına hem de ekonomiye katkı sağlanması hedeflendi.

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Muğla Valisi Orhan Tavlı, 30829 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sıfır Atık Yönetmeliğince Muğla Valiliğinin ‘Sıfır Atık Yönetim Sistemini’ kurarak ‘Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi’ almaya hak kazandığını, projenin tüm kamu kurum ve kuruluşlarında ve okullarda uygulandığını ifade etti.

Vali Orhan Tavlı, gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakma sorumluluğu ile hayata geçirilen projeye herkesin destek ve katkı sağlaması gerektiğini söyledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.