enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Milletvekili Gökcan’dan doğal gaz müjdesi

Milletvekili Gökcan’dan doğal gaz müjdesi

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Menteşe İlçe Başkanı Eray Çiçek, Akmercan Muğla Doğal gaz Bölge Müdürü Serdar Kaplanoğlu ve Düğerek Mahalle Muhtarı Mehmet Ortayol ile birlikte doğal gaz temel atma törenine katıldı.

Bodrum Gündem Haber

Milletvekili Gökcan, yaptığı açıklamada;  “Yaptığımız girişimler sonrasında Menteşe İlçe Merkezimize en yakın yer olan Düğerek Mahallemizde doğal gaz çalışmalarına başlandı” diyerek, “Düğerek’li hemşerilerimize doğal gazı getirecek olan hatta ilk kazmayı hep birlikte vurduk. Sevgili hemşerilerimize hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde Yatağan ve Kavaklıdere ilçesindeki hemşerileri de doğal gazla buluşturduklarını kaydeden Gökcan;  “Sevgili hemşerilerimizi temiz ve hayatımızı kolaylaştıran enerji kaynağı olan doğal gazla buluşturmanın haklı gurur ve sevincini yaşıyoruz. Muğla’mızı doğal gazla buluşturmaya devam ediyoruz. Milas İlçemize doğal gaz verilmesi için de çalışmalarımız sürüyor”  dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“Menteşe ilçemizde bugüne kadar 30.251 konuta doğal gaz bağlandı. Hedefimiz 2021 yılı içinde bu sayıyı 34.500 konuta çıkartmaktır.

2021 yılında Düğerek Mahallemizde 28 bin 315 metre boru imalatı yapılarak, 560 haneye doğal gazın ulaştırılması planlanıyor. Düğerek Mahallemizde toplam 1.450 konuta doğal gaz verilecektir.

Düğerek’te imalatı yapılan çelik doğal gaz borusu Ortaköy’ün ana caddesinden geçirilerek Ortaköy mahallemize de 2022 yılı içinde doğal gaz verilmesi planlanmıştır.

Bu yatırımımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Sayın Enerji Bakanımızın destekleri ve Akmercan Firmasının çalışmaları sonucunda hayata geçirilmektedir.”

Milletvekili Gökcan, enerjiden ulaşıma, eğitimden sağlığa, altyapıdan çevreye, gençlik ve spordan kültür ve turizme kadar her alanda Muğla’ya yatırımlara devam ettiklerine işaret ederek; “Yeni plan, proje ve yatırımların da takipçisiyiz. Bu vesile ile Sayın Cumhurbaşkanımıza ve tüm bakanlarımıza teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Tören sonrasında; Menteşe AK Parti İlçe Başkanı Eray Çiçek katkılarından dolayı Milletvekili Gökcan’a teşekkür etti.  Düğerek Mahalle Muhtarı Mehmet Ortayol  da doğal gaz yatırımları sürecindeki destekleri için Milletvekili Gökcan’a teşekkür plaketi takdim etti.

Yorumlar