Bodrum Gündem

İddialar ve haberler gerçeği yansıtmıyor

İddialar ve haberler gerçeği yansıtmıyor
07.06.2021
0
A+
A-

Gökova körfezinde yer alan Turnalı Halk Plajında göletin doldurularak plaj alanına dâhil edildiği iddialarına MUÇEV Tur. Tic. Ltd. Şti. yazılı bir açıklama ile cevap verdi.

Bodrum Gündem Haber

Göletin doldurularak plaja dâhil edildiği iddialarının gerçeği yansıtmadığına dikkat çekilen açıklamada şu görüşlere yer verildi; “Çevre temizliğinin olmadığı çöplerin düzensiz olarak atıldığı Turnalı Plajı’nda MUÇEV çalışmasıyla, ülkemiz turizmine yakışacak şekilde temiz ve düzenli hale getirilerek Ücretsiz Halk Plajı haline geliyor. Bir süre önce sosyal medyada ve bazı internet haber sitelerinde ‘MUÇEV üzerinden kiralandığı iddia edilen denize sıfır Turnalı sahilindeki göletin doldurularak kurutulduğu ortaya çıktı.’ Haberleri ve paylaşılan görsellerle algı yaratılmaya çalışılmakta. Söz konusu Halk Plajında bulunan gölet yağmur sularının birikmesi ile oluşan bir alan. Çıkan haberler sonrası bölgede yapılan incelemede göletin doldurulmadığı kuru halde yerinde olduğu görülmüştür. Çevre sakinlerinin de ifade ettiği üzere mevsimsel deniz çekilmelerinde göletin bu duruma gelmesi alışılmış bir durum. Bölgenin 2021 yılında az yağış almasının da bu kurumada etkili olduğunu ifade ediyorlar.   

Çevre kirliliğinden vatandaşların yoğun şekilde şikâyet ettiği Turnalı Plajı için çalışmalar başlatan MUÇEV, burayı temiz ve kullanılabilir hale getirerek girişin ücretsiz olduğu halk plajı yapıyor.

Öncesinde Turnalı Plajını kullanan vatandaşlarımızın temel ihtiyaçları karşılayacak soyunma kabinleri, duş ve tuvaletlerin bulunmadığı biliyoruz. Bizler bu plajda vatandaşlarımızın ücretsiz olarak yararlanacağı soyunma kabinleri, duş ve tuvaletlerin yapımına başladık. Yapım işleminin tamamlanmasının ardından plajı ücretsiz olarak vatandaşlarımızın kullanımına açacağız. Turnalı Halk Plajı ile ilgili olarak asılsız ve gerçeği yansıtmayan haberler yapanlar hakkında hukuki haklarımızı da saklı tutuyoruz. Algı yaratmak için asılsız ithamlarda bulunanlar hakkında da suç duyurusunda bulunacağımızı da belirtmek isteriz.   

MUÇEV’in idaresindeki sahil ve plajlar, halk plajı olarak kullanılmakta, giriş ücreti alınmazken bu plajlarda sunulan yiyecek içecek hizmetleri de özel plajlara kıyasla çok daha uygun fiyatlarla temin ediliyor. Ayrıca şemsiye ve şezlonglar plajı kullanmak isteyen vatandaşlarında rahatça hareket edebilecekleri şekilde düzenleniyor.” denildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.