Bodrum Gündem

CHP 98 Yaşında

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98. kuruluş yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Bodrum’da düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Bodrum Gündem Haber

Belediye Meydanı’nda düzenlenen kutlama programına Belediye Başkan Vekili Ayşenaz Gültekin Öncel, Belediye Başkan Yardımcısı İlknur Ülküm Seferoğlu ve İlçe Başkanı Halil Karahan ve çok sayıda partili katıldı.

Kutlamada Belediye önünde bulunan Atatürk anıtına çelenk sunumu ve saygı duruşu ile başladı. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlçe Başkanı Halil Karahan tarafından günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapıldı.

Karahan konuşmasında Cumhuriyet Halk Partilinin iki doğum günü olduğunu belirtirken şunları söyledi “Partililerimizin iki doğum günü vardır. Biri Cumhuriyetin doğduğu gün, ikincisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurulduğu gündür. Doğum gününüz kutlu olsun değerli yoldaşlarım. Bugün aynı zamanda İzmir’in kurtuluşunun 99’uncu yıl dönümü. Buradan İzmir’e, İzmir’in dağlarında çiçekler açtıran Mustafa Kemallere, Hasan Tahsinlere bir selam yollayalım, bir alkış yollayalım. Hep beraber çok onurlu bir görevi ifa ediyoruz. Tek adam rejimine karşı bir mücadele veriyoruz. Cumhuriyet Halk Partili olmak ayrımcılığa karşı olmaktır. Din, dil, ırk ayrımına karşı mücadele etmektir. Cumhuriyet Halk Partisi kimsesizlerin kimsesidir. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizin doğum gününü kutluyorum.” Dedi.

Bodrum Belediye Başkan Vekili Ayşenaz Gültekin Öncel ise Uluslararası Belediyeler Birliği’nin Kültür Zirvesi sebebiyle İzmir’e giden Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98. kuruluş yıl dönümü ile ilgili mesajını katılımcılarla paylaştı.

Konuşmaların ardından uçan balonlar gökyüzüne bırakıldı. Sanatçı Ender Kasal’ın söylediği yöresel Türküler eşliğinde halkoyunları oynandı.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.