enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Kardeş şehirler 25. yılda yanan alana fidan dikti

Kardeş şehirler 25. yılda yanan alana fidan dikti

Almanya’nın Fürth Belediyesi ile Marmaris Belediyesi, kardeş şehir olmalarının 25’inci yılını kutluyor. Kutlamalar kapsamında Fürth Belediye Başkanı Thomas Jung ve Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, yangından etkilenen alanda oluşturulan 25. Yıl Dostluk Ormanı’nın ilk fidanlarını dikti.

Bodrum Gündem Haber

Temelleri merhum Belediye Başkanı İsmet Karadinç döneminde atılan Marmaris – Fürt kardeş şehir ilişkilerinin 25. yılı kutlanıyor. İlişkilerin 25. yılı kapsamında ilçeye gelen aralarında Fürth Belediye Başkanı Thomas Jung’un da yer aldığı Alman heyet Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ı ziyaret etti. İçmeler Belediye ana hizmet binasına gelen Fürht heyetini Marmaris Belediye Başkanı Oktay karşıladı. Makam odasında gerçekleşen görüşmede karşılıklı iyi niyet dilekleri dile getirildi.

Yangın Fürth Halkını Çok Üzdü…

Marmaris’te yaşanan yangının acısını Fürht’te de yürekten hissettiklerini söyleyen Fürth Başkanı Jung, “Bu korkunç yangınları televizyonlardan, sosyal medyadan ve siz dostlarımızın attığı görüntülerle öğrendik. Görüntülere baktıkça Fürt halkı olarak çok üzüldük ve sarsıldık. Böyle güzel bir doğanın yanması bizleri derinden yaraladı. Tabiat çok güçlüdür ve bir iki yıl gibi kısa sürede çok yeşil olacaktır. Bugün burada mevkidaşımla beraber ağaç dikmenin onurunu duymaktayım. Gösterilen sıcak ilgi ve misafirperverlikten dolayı teşekkür ederim” dedi.

Ortak Projeler Üretilecek…

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ise Fürth ile dostluğun hiç bozulmadan devam ettiğini belirterek, “Dostluğumuz her yıl gelişerek devam ediyor. İlişkilerimizin karşılıklı olarak güçlenmesi için projeler üretmeye devam edeceğiz” dedi. Pandeminin ve yangının Marmaris’in ekonomisine ağır bir darbe vurduğunu söyleyen Oktay “Ancak Marmaris’in enerjisi, potansiyeli ve motivasyonu çok yüksek. En kısa sürede toparlanacağımıza hiç kuşkum yok” diye konuştu.

Hatıra Ormanı Oluşturuldu

Ziyaretin ardından yangından etkilenen belediyeye ait bir alana fidan dikimi gerçekleştirildi. 25. Yıl Dostluk Ormanı adı verilen alana keçiboynuzu, defne, hünnap ve çam ağacı fidanları dikilirken, Mehmet Oktay ve Thomas Jung toprakla buluşan fidanlara can suyu verdi. İki isim ayrıca yanmış bir zeytin ağacının gölgesine de dostluğun ve kardeşliğin sembolü yine bir zeytin ağacı dikti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.