enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Marmaris – Simi ilişkileri güçlenecek

Marmaris – Simi ilişkileri güçlenecek

Simi Belediye Başkanı Eleftherios Papakalodoukas, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ı ziyaret etti. İki başkan, şehirlerarasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi için yeni projeler üreteceklerini ifade etti.

Bodrum Gündem Haber

Yunanistan’ın Simi Adası Belediye Başkanı Eleftherios Papakalodoukas, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ı ziyaret ederek büyük Marmaris yangınından ötürü geçmiş olsun dileklerini iletti. İçmeler Belediye Hizmet Binasında gerçekleşen ziyarete Belediye Meclis Üyesi Hasan Yaylalı ile Simi’den turizmciler Emmanoil Makgos ve Yiannis Makgos da katıldı.

Dumanlar Simi’ye Kadar Geldi…

Marmaris’te yaşanan yangından ötürü çok üzüldüklerini söyleyen Papakalodoukas, “Sizin yaşadığınız acıyı bizler de yüreğimizde hissettik. Simi’ye kadar gelen dumanlar, küller olayın ne kadar büyük olduğunu gösteriyordu. Tüm Simi halkı adına geçmiş olsun dileklerimizi ve sevgilerimizi iletiyoruz” dedi.

İlişkiler Güçlendirilecek

Sadece Marmaris değil Türkiye’nin birçok noktasında yangınlar çıktığını belirten Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Marmaris tarihinin en büyük yangınını yaşadık. Olabilecek en kısa sürede yaraları sarmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Yangın zamanında da sizlerin geçmiş olsun dileklerinizi almıştık. Bizim yanımızda olduğunuzu bilmek güç veriyor” dedi.

Korona döneminde yasaklar nedeniyle karşılıklı turizmin sekteye uğradığını söyleyen Oktay, “Ege’nin iki yakasındaki kadim dostluğumuz bin yıllardır devam ediyor. Sağlıklı günlerde ilişkilerimizi güçlendirerek daha da ileri götürmek ve yeni projeler üretmek için fikir alışverişinde bulunduk” ifadesini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.