enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

CHP’li Büyükşehir Belediyesine rağmen yurdumuzu açtık

CHP’li Büyükşehir Belediyesine rağmen yurdumuzu açtık

AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan; Üniversite gençliği için yeni yurtlar kazandırmaya devam ettiklerini belirterek, “Muğlamızda KYK’ya ait yeni bir yurdun daha açılışını yaptık. Muğlamıza, Üniversitemize ve sevgili öğrencilerimize hayırlı olsun” ifadelerine yer verdiler.

Bodrum Gündem Haber

Milletvekilleri Demir ve Gökcan;  açılışı yapılan Turgut Reis KYK Öğrenci Yurduna 1500 Erkek ve 524 kız olmak üzere 2024 gencin yerleştirileceğini ve yapımı devam eden 5400 kişilik yeni yurtlar için 500 Milyon TL’lik yatırım yaptıklarını belirtti.

CHP zihniyeti burada da kendini gösterdi…

AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan şu bilgilere yer verdi; “CHP zihniyeti burada da kendini gösterdi. İş yapmayıp sadece eleştiren bu CHP zihniyeti yurt açılışını geciktirdi. CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi kendi işi olan su ve kanalizasyon yatırımını yapmadı.

Su ve kanalizasyon sorununu da yaklaşık 6 Milyon TL kaynak kullanarak biz çözdük.

CHP’liler Bakanlığa su ve kanalizasyonu yapmak için müracaat ettiklerini, yurdun iskânı olmadığı için yapamadıklarını iddia ediyorlar. Oysa gerçek çok farklı.”

Su ve Kanalizasyonu Olmayan Yere İskân Verilmez…

“2016 ve 2018 yıllarında Muğla Gençlik Spor İl Müdürlüğü Muğla Büyükşehir Belediyesine KYK Turgut Reis yurdunun su kanalizasyon çalışmasını yapması için yazı yazdı. Büyükşehir Belediyesi cevaben 2019 yatırım programına alacağını bildirdi. 2 yıldan beri hiç bir şey yapmadıkları için Hükümet olarak Belediyenin asli işini yapmak zorunda kaldık ve yaptık. İşlerini doğru yapsalardı zamanında iskân alınacaktı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza iskân başvurusunda bulunduk.

Gecikmenin tek sorumlusu CHP’li Belediyedir. CHP zihniyeti yine iş yapmayıp, engelleyici tutum takındı. Belediyenin işini de biz yaptık.  CHP’li Büyükşehir Belediyesine rağmen yurdumuzu açtık. Yurdu da, yolu da, köprüyü de biz yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz.”

Yurt Kapasitemizi 13.041’e Çıkarıyoruz…

Milletvekilleri Demir ve Gökcan, yurtlar konusunda şu bilgileri paylaştı. “Gençlerimizin yurt ihtiyaçlarını karşılamak için 2002 yılından bu yana AK Parti İktidarlarımız Ülke genelinde ve Muğlamızda KYK yurtlarımızın sayısını ve kalitesini arttırmak için büyük bir gayret göstermiştir.

Muğla İlimizde 2002 yılında 2.673 kişi olan KYK yurt kapasitesi bugün 8.137 kişilik kapasiteye ulaşmıştır.  2021 yılı sonunda 10.341, 2022 yılında Fethiye’de açılacak yurt ile Muğla’da yatak kapasitesi 11.691’e ulaşacaktır. 2022 sonunda Menteşe 3. etap yurdun tamamlanmasıyla 13.041 yatak sayısına ulaşacağız.”

Yeni Yurt Yatırımlarımız Devam Ediyor…

AK Parti Muğla Milletvekilleri Demir ve Gökcan, yeni yurt binalarının da takipçisi olduklarını ifade ederek şunları kaydetti. “Fethiye ilçemiz için yeni 1000,  Yatağan İlçemiz için 600,  Menteşe ilçemiz için de 600 kişilik yurtlar Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından onaylandı. Proje işlemleri devam etmektedir.

Bodrum ve Marmaris ilçelerimizde yurt yapımı için çalışmalarımız devam etmektedir. Amacımız her öğrencimize sağlıklı, güvenli ve konforlu ortamlarda çok uygun şartlarda barınma imkânı sağlamaktır. Muğlamızda hiçbir gencimizi açıkta bırakmadık. Tüm öğrencilerimizi yerleştirdik. Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürümüze ve ekibine de başarılı çalışmaları için teşekkür ediyoruz.

Muğlamıza kazandırdıkları yatırımlar için Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Muharrem Kasapoğlu’na şükranlarımızı sunuyoruz.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.