enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Emeklilere yılbaşı ikramiyesi verilecek mi?

Emeklilere yılbaşı ikramiyesi verilecek mi?

Yılbaşına sayılı günler kala, emeklilere yılda iki kez olmak üzere verilen 1100 lira bayram ikramiyesi, yılbaşında da ödenecek mi merak ediliyor.

Bodrum Gündem Haber

Öncelikle her yıl iki defaya mahsus olmak üzere milyonlarca emekliye devlet tarafından 1000`er TL bayram ikramiyesi veriliyordu. Bu yılda zam gelerek emeklilere, Ramazan ve Kurban Bayramı olmak üzere toplamda iki kere 1100 ‘er TL ikramiye ödeneceği duyuruldu.

2022 yılında Ramazan Bayramı 2-4 Mayıs; Kurban Bayramı ise 9-12 Temmuz tarihlerinde belirtilen 1100 TL emekli bayram ikramiyeleri ise bayramdan birkaç gün önce yine hesaplarda olacak.

Yılbaşında emekli ikramiyesinin verileceğine dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak bu açıklama yapılmayacağı anlamına da gelmiyor. 2021 Aralık ayı içerisinde belli olacak olan yılbaşı ikramiyesinin meclis onayından geçip, net bir karara vardıktan sonra olumlu sonuçlanırsa resmi gazetede yayınlandıktan sonra kişilerin banka hesaplarına yatırılacak.

1100 TL yılbaşı ikramiyesi onaydan geçmezse, çeşitli kamu bankalarının da geçmişte olduğu gibi yılbaşına özel ikramiyeleri emeklilere dağıtacağı bildirildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.