Bodrum Gündem

Muğla Milletvekili Demir’den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

Muğla Milletvekili Demir’den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yazılı mesaj yayımladı. Demir mesajında; “Bir günlüğüne dünyada bilgi akışının kesildiğini düşündüğümüzde ortaya çıkacak kaosun boyutları bile gazetecilik mesleğinin kıymetini anlamamıza yardımcı olur.” dedi.

Bodrum Gündem Haber

Adalet ve Kalkınma Partisi Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, Muğla ilinde çalışan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Demir, mesajında gazetecilerin toplum için öneminden söz ederek, “Yaşamsal ihtiyaç olmasının yanı sıra her türlü yönetim sistemlerinin de yardımcısı yine basındır. Basın, demokrasinin en güçlü, en yaşamsal aktörlerinden biridir. Basının olmadığı bir demokrasi düşünülemez.” dedi.

Demir mesajında; “Günümüzün en önemli ihtiyaçlarından biri haline gelen iletişimin sağlanmasında birincil meslek olan gazetecilik dünyanın saygın meslekleri arasındadır.

Gazeteciler, gördüklerini, duyduklarını, çeşitli kaynaklardan edindikleri verileri derleyerek toplumumuzun yararlanabileceği bir ürün haline getirip, adeta yaşamsal bir ihtiyacın karşılanmasında çok ciddi bir rol oynamaktadır. Bir günlüğüne dünyada bilgi akışının kesildiğini düşündüğümüzde ortaya çıkacak kaosun boyutları bile gazetecilik mesleğinin kıymetini anlamamıza yardımcı olur. 

Yaşamsal ihtiyaç olmasının yanı sıra her türlü yönetim sistemlerinin de yardımcısı yine basındır. Basın, demokrasinin en güçlü, en yaşamsal aktörlerinden biridir. Basının olmadığı bir demokrasi düşünülemez.” ifadelerini kullandı.

Muğla’nın basında oldukça etkili bir güce sahip olduğuna vurgu yapan Demir; “Muğla ili olarak oldukça etkili bir basın gücüne sahibiz. Siz kıymetli basın mensubu arkadaşlarımız, etik kurallar ve basın ahlak değerleri içinde gece gündüz demeden çok önemli işlere imza atmaktasınız. Emin olun ki, her birinizin el emeği göz nuru eserlerini yakından takip ediyor, gurur duyuyoruz. Muğla Milletvekili olarak sorunlarınızın çözümü, haklı taleplerinizin karşılanması için her zaman yanınızda olduğumu belirtmek istedim.

Bu vesileyle; Muğla halkına sunmuş oldukları hizmetten dolayı ilimizdeki siz tüm basın-yayın kuruluşlarının temsilci ve çalışanlarının, kamuoyunun gözü kulağı olan gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, mesailerinde kolaylıklar, görevlerinde üstün başarılar dilerim.” ifadeleriyle mesajını sonlandırdı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.