enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

İş Dünyası Z Kuşağının Peşinde

İş Dünyası Z Kuşağının Peşinde
17.02.2022
0
A+
A-

Son yıllarda Z kuşağının iş gücüne olan yoğun katılımı hızla artıyor. Bu durum birçok kuruluşun insan kaynakları politikalarında değişikliğe gitmesine neden olurken iş yerlerindeki değer değişimi sürecini de hızlandırıyor.

Bodrum Gündem Haber

Ülkemizde neredeyse 25 milyona yaklaşan bu kuşağın beklentilerine karşılık verebilmek şirketler için büyük öneme sahip. Z kuşağının en çok tercih ettiği sektörlerin başında lojistik sektörünün geldiğini belirten Aras Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Elif İnci Aras, iş hayatına lojistik sektöründe başlamak isteyen birçok öğrenciye sektörün çalışma koşullarını görebilmeleri adına fırsatlar sağladıklarını söyledi.

Z kuşağını lojistik hayatına katmak adına örnek olunacak çalışmalarda bulunduklarını aktaran Aras; “Geleceğimizin temeli olan gençler ile uzun süredir birlikte yol alıyoruz. Başta Beykoz Üniversitesi olmak üzere çeşitli üniversitelerle yaptığımız iş birliktelikleri neticesinde sağladığımız staj imkânlarının yanı sıra gençlerimizin iş hayatına hazırlanmalarında büyük rol oynuyoruz.” ifadelerini kullandı.

İnsan kaynaklarının, üniversitelerle iş birliklerinin artırılmasına yönelik projeler üretmek zorunda olduklarını vurgulayan Aras “Holding faaliyet alanımızın ağırlıklı olarak lojistik olması sebebiyle ağırlıklı olarak bu sektör özelinde çalışma ve projelerimizi yapıyoruz. İş hayatına lojistik sektöründe başlamak isteyen birçok öğrenciye staj ve iş imkânı sunuyor, kargo ve lojistik sektörünün çalışma koşullarını görmelerini sağlıyoruz. Bununla birlikte özel projelerle çalıştığımız iş ortaklarımızla projeler üretiyor ve üniversitelerin de dâhil olmasını sağlıyoruz.” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.