enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Milletvekili Demir’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Milletvekili Demir’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı
07.03.2022
0
A+
A-

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Demir mesajında, “Yaşamın her kademesinde ve her zaman önemli roller üstlenen kadınlarımız, üstün fedakârlık duygusu içinde yaptıkları çalışmalarla, ülkenin her açıdan kalkınmasında büyük bir payın sahibidir.” dedi.

Bodrum Gündem Haber

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir yazılı mesaj yayımladı.

Demir, mesajında; “Siyaset, ekonomi ve eğitim başta olmak üzere toplum hayatının hemen her alanında kadını merkeze bir anlayışın benimsenmesi, kuşkusuz sadece kadınlar için değil, bütün toplum için son derece önemlidir. Oldukça üzücüdür ki kadına yönelik şiddet ve baskı, tüm dünyada önemli bir sorundur. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin öncülüğünde kadınlarımızın haklarıyla ilgili önemli çalışmalar yapılmakta, şiddetle mücadelede Türkiye ekolü oluşturularak kapsamlı bir sistematik oluşturulmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Kadınları, gelecek nesillerin mimarı olarak tanımlayan Demir, “Kadınlarımız; bizlerin yetişmesini sağlayan, gelecek nesillerimizin mimarlarıdırlar. Toplumsal yaşamın her kademesinde ve her zaman önemli roller üstlenen kadınlarımız, üstün fedakârlık duygusu içinde yaptıkları çalışmalarla, ülkenin her açıdan kalkınmasında büyük bir payın sahibidir. Toplumun her kesiminde yer alan başarı gösteren kadınlarımızı takdir ediyorum.” dedi.

Demir, açıklamasını “Muğla’mızda ve ülkemizin çeşitli yerlerinde yaşamdan koparılan kadınlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Yaşamımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren; ailenin ve toplumun temel taşı annelerimizin, şehit ve gazilerimizin eş ve annelerinin, üreten, emek veren,  dünyayı sevgi ile dolduran tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, her birine sağlık, mutluluk ve huzur dileklerimi iletiyorum.” ifadeleriyle sonlandırdı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.