Bodrum Gündem

Müzik Yasağına Bir Tepki De CHP’li Alban’dan

Müzik Yasağına Bir Tepki De CHP’li Alban’dan
14.05.2022
0
A+
A-

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un, müzik yasağına ilişkin gelen eleştiriler hakkında “İhtiyaçlara devlet aklıyla yaklaştığınızda sadece bir kesimin değil bütün kesimlerin haklarını gözetmeniz lazım” sözlerini eleştiren CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, “AKP iktidarı çok uzun zamandan beri devlet aklıyla hareket etmiyor. Korona önlemlerinin kaldırılması fakat müzik yasağının devam etmesi bunun en bariz örneğidir” diye konuştu.  

Bodrum Gündem Haber

Koronavirüs salgınına karşı getirilen birçok zorunluluğun kaldırılmasının ardından, Covid-19 önlemleri gerekçe gösterilerek gece 24.00’ten sonra uygulanan canlı müzik yasağının devam edeceğinin açıklanması büyük tepki toplamıştı.

Özellikle turizm kentlerinde bulunan işletmelerin itirazına konu olan uygulamanın devam edeceğinin açıklanmasına turizm işletmeleri “yeter artık” demiş, bunun üzerine müzik yayın saati gece 01.00’e kadar uzatılmıştı.

Koronadan Önceki Saatlere Dönülmeli…

Muğla başta olmak üzere tüm turizm kentleri için gece 01.00’e kadar uzatılan müzik yayın izninin yeterli olmadığını belirten CHP’li Alban, “pandemi döneminde turizmci çok zor zamanlar yaşadı. Birçok işletme iflas etti. Ardından bu yıl Rusya-Ukrayna savaşı çıktı. Zaten bitmiş tükenmiş durumda olan turizmciyi absürt uygulamalarla iyice bunalttınız. Müzik yayın yasağı demek turiste ‘git odana uyu’ demektir. Bu insanlar ülkemize eğlenmeye geliyor. Siz bunu engelleyerek neyi amaçlıyorsunuz?” diye konuştu.

Sarayın 5 Maaşlı Bürokratları Turizmcinin Derdini Anlamaz…

Turizm Bakanı’nın uzun süreden beri turizmcinin sesini dinlemeyi kestiğini belirten Alban, sektörün artık bakana güvenmediğini, sorunları çözeceğine inanmadığını öne sürdü. Müzik yayınıyla ilgili belli bir sınırlamanın pandeminden önce olduğunu hatırlatan Alban, düzenlemenin eski saatlerine dönmesi gerektiğini kaydetti.  Bakan Ersoy’a da seslenen CHP’li Alban, “yüzünü turizmciye dön, saraya değil. Sarayın beş maaşlı bürokratları Marmaris’in, Bodrum’un, Fethiye’nin ve diğer turizm kentlerinin derdini anlayamaz. Sen, gel Muğla’daki turizmcinin derdini dinle” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.