enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Osman Gürün’ü yanlışından dönmeye davet ediyorum

Osman Gürün’ü yanlışından dönmeye davet ediyorum
28.05.2022
0
A+
A-

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün yapmış olduğu açıklamalar ile ilgili yazılı basın açıklaması yayınladı.

Bodrum Gündem Haber

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete’nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ile ilgili yayınlamış olduğu basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı;

“Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’den “Muğla olarak ödediğimiz verginin karşılığını alamıyoruz” yalanını daha önce de defalarca kez duyduk. Osman Gürün ve Büyükşehir Belediyesini yöneten anlayış ne zaman yönetimdeki yetersizlikleri ve becerisizlikleri gün yüzüne çıksa bu yalana başvurmayı bir alışkanlık haline getirdiler. Nitekim son olarak geçtiğimiz günlerde yine başarısızlıklarına bir kılıf uydurma derdine düşen CHP’li Büyükşehir Belediyesi, Muğla’nın ödediği vergilerin karşılığını alamadığını iddia ederek merkezi hükümetimizce 384 milyon yatırım yapıldığı yalanına sığınmıştır. Muhasebat Genel Müdürlüğü verilerinin sadece bir kısmını ifade etmek suretiyle hem beceriksizliklerine bahane bulmaya çalışan hem de kamuoyunu yanıltma gayretinde olan Osman Gürün’ü yanlışından dönmeye davet ediyorum. 2021 yılında Muğla iline yapılan harcama tutarı 6 Milyar 75 Milyon 675 Bin TL dir. Bu tutar; yatırım harcamalarının yanında, Muğla için yapılan eğitim harcamaları, sağlık harcamaları, sosyal yardımlar, mal ve hizmet alımları, Muğla’ya hizmet eden kamu görevlerinin ücret giderleri ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Muğla vergilerden payını hak ettiği kadar alamıyor diyen Osman Gürün’ün her şeyden evvel sorgulaması gereken kendisi ve yönetim anlayışıdır. Büyükşehir Belediyesi olarak Muğla’ya hak ettiği hizmeti sunamayanlar yanlışı başka yerde aramasınlar. Yanlış Büyükşehir Belediyesinin kaynaklarını doğru yönetememektedir. Yanlış, tamamen siyasi kaygılardan hareketle ihtiyaç fazlası onca personeli liyakat gözetmeksizin kadrolarına almaktır. Yanlış, milletin emanetine sahip çıkamamak güzelim memleketimizi çöp, çukur çamur deryasına çevirmektir. Biz inanıyoruz ki önce 2023, sonra da 2024 Muğla’mız için daha aydınlık olacaktır.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.