enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Amazon’da kaybolan İngiliz gazeteci davasında 3. şüpheli tutuklandı

BREZİLYA POLİSİ, İKİ HAFTA ÖNCE AMAZON ORMANLARINDA ÖLDÜRÜLEN İNGİLİZ GAZETECİ DOM PHİLLİPS VE YERLİ UZMAN BRUNO PEREİRA DAVASINDA 3. ŞÜPHELİNİN TUTUKLANDIĞINI DUYURDU. – BRUNO PEREİRA

Amazon’da kaybolan İngiliz gazeteci davasında 3. şüpheli tutuklandı
18.06.2022
0
A+
A-

Brezilya polisi, iki hafta önce Amazon ormanlarında öldürülen İngiliz gazeteci Dom Phillips ve yerli uzman Bruno Pereira davasında 3. şüphelinin tutuklandığını duyurdu.

Brezilya’da araştırma yapan 57 yaşındaki İngiliz gazeteci Dom Phillips ve araştırmacı Bruno Pereira geçtiğimiz hafta Amazonas eyaletinin Javari bölgesinde kaybolmuş, ikiliden bir daha haber alınamamıştı. Bölgede başlatılan arama kurtarma çalışmalarının ardından ikilinin cansız bedenlerine ulaşılırken, cinayete karışan 3. şüpheli de bugün tutuklandı. Amazonas’ın Atalaia do Norte kentindeki karakola teslim olan Jeferson da Silva Lima isimli şahıs verdiği ifadede, cinayetlere karıştığını itiraf etti ancak kendisinin kimseyi vurmadığını söyledi.

Polis, Phillips ve Pereira’nın av tüfeğiyle vurulduğunu, Pereira’nın kafasına 1 kez, göğsüne ve karnına 2 kez ateş edildiğini, Phillips’in ise gövdesinden vurularak hayatını kaybettiğini bildirdi. Polis, İngiliz gazeteci ve araştırmayı öldürdüğünü itiraf eden Amarildo da Costa Oliveira adında bir balıkçı ve kardeşi Oseney da Costa’yı tutuklamıştı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.