Bodrum Gündem

Bodrum halkının sağlığı kaderine terk edilmiş durumda

Bodrum halkının sağlığı kaderine terk edilmiş durumda

CHP İlçe Başkanı Halil Karahan Bodrum Devlet Hastanesi ile ilgili basın açıklaması yayınladı. Karahan; “Bodrum Devlet Hastanesi şu anda Bodrum halkına hizmet verememektedir. Bunun sorumlusu da ülkeyi 20 yıldır yöneten AKP iktidarıdır.” dedi.

Bodrum Gündem Haber

CHP İlçe Başkanı Halil Karahan Bodrum Devlet Hastanesi ile ilgili yaptığı açıklamada Bodrum Devlet Hastanesinin Bodrum halkına hizmet vermediğini ve bunu sorumlusunun da ülkeyi yıldır yöneten AKP iktidarı olduğunu belirtti.

KBB, Göğüs Hastalıkları, Cildiye, Psikiyatri polikliniklerine randevu verilemediğini ifade eden Başkan Karahan “Son 4 ayda 12 doktorumuz geçim sıkıntısından kaynaklı olarak istifa etmiştir. Uzun zamandır Bodrum da artan kiralarla birlikte devletin bütün kurumlarında çalışanlar için lojman ihtiyacı çok belirgin şekilde ortadadır. Bu yeterli olmamakla birlikte kolluk kuvvetleri ve adliye personelleri için lojman bulunmaktadır ancak oda yetersizdir. Doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız için bizim bildiğimiz ne lojman nede ihtiyacı karşılayacak bir çalışma bulunmamaktadır.” dedi.

Bodrum halkının sağlığı kaderine terk edilmiş durumda olduğunu belirten Halil Karahan açıklamasına şu şekilde devam etti; “Çok ivedi olarak bu konuda çözüm üretilmezse yeni devlet hastanesine 3-5 idari personelle göstermelik olarak açmanın hiçbir anlamı yoktur. Bütün kamu personeli için lojman acil ihtiyaçtır. Geçici günü birlik yapılan çalışmalarda çözüm değildir. Her kamu çalışanı Bodrum halkının başının tacıdır. Devleti yönetenler çözüm üretmekle sorumludur. Devletimizde bu konuyla ilgili arsalarda kaynakta mevcuttur. Yeter ki önceliğe alınsın. Sorunun ciddiyetini anlamak ve çözüm üretmek ilgili bakanlıkların görevidir. Biz yerel ve siyasi kadrolar üretilecek çözümlere her zaman katkı koymaya hazırız. Yeter ki mağdur kamu çalışanları mutlu olsun, görevlerini yaparken ayın sonunu nasıl getiririz diye düşünmesin.”

CHP İlçe Başkanı Halil Karahan Bodrum Devlet Hastanesi ile ilgili yaptığı açıklama “Arsa ve kaynak bulamıyorsanız yeni yapılan hapishaneyi Bodrum halkına devredin. En kısa sürede restore edip, Kamu lojmanı olarak kamu çalışanlarının emrine sunarız.” cümleleri ile sona erdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.