enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Beyaz Saray’dan Erdoğan-Biden görüşmesine ilişkin açıklama

BEYAZ SARAY TARAFINDAN, CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE ABD BAŞKANI JOE BİDEN’IN GÖRÜŞMESİNE İLİŞKİN YAPILAN AÇIKLAMADA, “İKİ LİDER EGE VE SURİYE’DE İSTİKRARIN ÖNEMİNİ ELE ALDI” DENİLDİ.

Beyaz Saray’dan Erdoğan-Biden görüşmesine ilişkin açıklama
29.06.2022
0
A+
A-

Beyaz Saray tarafından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Joe Biden’ın görüşmesine ilişkin yapılan açıklamada, “İki lider Ege ve Suriye’de istikrarın önemini ele aldı” denildi.

Beyaz Saray, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Joe Biden’ın Madrid’de gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, Biden’ın Türkiye-İsveç-Finlandiya arasında varılan memorandumu memnuniyetle karşıladığı kaydedildi. Liderlerin, Rusya’nın saldırganlığına karşın Ukrayna’ya yönelik desteğinin devam edeceğini yinelediği aktarılan açıklamada, Erdoğan ve Biden’ın Ukrayna’dan tahıl ihracatının önündeki Rus engellerinin kaldırılmasının önemini ele aldığı aktarıldı. “İki lider Ege ve Suriye’de istikrarın önemini ele aldı” denilen açıklamada, “Biden, ikili ilişkilerin sürdürülmesi konusundaki isteğini yineledi ve liderler hükümetler arasındaki yakın istişarelerin önemi noktasında mutabık kaldı” denildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.