Bodrum Gündem

Renklerin Ötesinde sergi 17 Ağustos’ta Osmanlı Tersanesi’nde

Renklerin Ötesinde sergi 17 Ağustos’ta Osmanlı Tersanesi’nde

Ayşegül Öngel eserleri ile 17 – 30 Ağustos tarihleri arasında Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde sanatseverleri bekliyor.

Bodrum Gündem Haber

2004 yılından günümüze dek kişisel ve karma sergilerde eserlerini sanatseverlerle buluşturan Ayşegül Öngel, Milta Bodrum Marina’da.

Tuval üzeri akrilik boya kullanarak lekesel tarzda dışa vurumcu çalışmalar yapan Öngel’in eserleri 17-30 Ağustos arasında Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisinde sanatseverleri bekliyor.

Asıl mesleği mimarlık olan Ayşegül Öngel iş hayatının en yoğun olduğu dönemde dahi resimden hiç ayrı kalmadığını, resim yapmak ve yeni eserler keşfetmek en büyük tutkusu olduğunu belirtti. Ayşegül Öngel’in eserleriyle ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“Genel olarak tuval üzeri akrilik boya ve karışık teknik kullanarak lekesel tarzda dışavurumcu ve soyut çalışıyorum.  Açık kompozisyon içerisinde kendi şekillerimi ve renk uyumunu yakalamak gayreti içerisindeyim. Resim yaparken adeta renklerin ve şekillerin macerasına ortak oluyorum.

Bu heyecan verici yolculukta bir duygudan ötekine sürükleniyorum.

Kimi zaman alabildiğine ferah, sonsuzluk kadar geniş…

Daralıyorum bazen, yaptığım ne varsa bozmak istiyorum! İşte tam o anda, siyah bir inci gibi kendini eleveren bir imgelemin peşinden gidiyorum. Hani o, hayatın köşe bucak kaçtığımız lezzetsiz tarafları var ya, onlar, benzeri bulunmaz bir ilham kaynağına dönüşüyor.

Ve her defasında ben susuyorum, renkler konuşmaya başlıyor. İnanın ki başlangıçta ne söyleyeceklerini ben de bilmiyorum. Her seferinde merakla bekliyorum.

Benliğimde duyumsadığım soyut sözlüklerin varlığını kimseyle doğrulamam mümkün olmuyor. Bunun yerine renklerin ve şekillerin sesleri her ruhun derinliğinde başka türlü aksediyor.

Peki siz değerli sanatseverler, resimlerime baktığınızda ne hissediyorsunuz?”

Yorumlar

  1. Ali Zeynel Ravanoğlu dedi ki:

    Sanatçımızı kutluyorum.👏