Bodrum Gündem

Karakol Basan Akp’liler, Bu Sefer De İlçe Milli Eğitim’i Bastı

Karakol Basan Akp’liler, Bu Sefer De İlçe Milli Eğitim’i Bastı
02.09.2022
0
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Kayseri’nin Tomarza ilçesinde AKP İlçe Gençlik Kolları Başkanı’nın  karakolu basmasını eleştirerek; Parti Devleti anlayışının, ülkenin her noktasına sirayet etmiş durumda olduğunu söyleyerek, bir yazılı basın açıklaması düzenledi. Benzer bir skandal olayın da Fethiye ilçesinde  yaşandığına dikkat çeken Başkan Demir, “AKP Fethiye İlçe Teşkilatından 2 yönetim kurulu üyesi, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü bastı. AKP teşkilatları, devletin bürokratlarını ‘emir eri’ gibi görüyorlar. Bu eşkıyalıktır, vandallıktır.  Bu bir güç zehirlenmesidir. AKP’li siyasi magandalar siz kimsiniz? Devletin kurumunu basıyorsunuz?  Savcıları göreve çağırıyoruz.” dedi.
Bodrum Gündem Haber
Bu Durum, Anayasamıza Aykırıdır
Cumhuriyet Halk Partisi olarak, AKP’li yöneticiler tarafından Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yapılan bu baskını ve şube müdürüne yönelik bu saldırıyı şiddetle kınadıklarını kaydeden Başkan Demir, “İŞKUR’un Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki okullarda temizlik ve güvenlik personeli istihdam ediliyor. Buna göre, AKP Fethiye İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, saat 12:00 gibi Fethiye İlçe Milli Eğitim Şube Müdürünü arıyor. Kendisinden İŞKUR’un Toplum Yararına Programı kapsamında işe alınacakların istiyor. Şube Müdürü, AKP yöneticilerine liste ile başka birinin ilgilendiğini söylüyor. Çılgına dönen AKP’li yönetici, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü’ne telefonda küfrediyor.
Saat 14:00 gibi AKP’li yöneticiler, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü basıyor. Şube müdürünü hedef alıyorlar. Bir kişi de kapıyı tutuyor.  AKP Fethiye İlçe Başkanlığı’nın istediği kişilerin işe alınması, kayırmacılıktır, ayrımcılıktır.  İnsan hakları ihlalidir.
Bu durum, Anayasamıza aykırıdır. Türk Ceza Kanunu’na göre suçtur.  Anayasamızın 10. maddesinde vurgulanan eşitlik ilkesinin ihlalidir.”
şeklinde konuştu.
AKP Fethiye İlçe Başkanına Seslendi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Buradan AKP Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk’e sesleniyorum.  Devletin sahibi değilsiniz.  Şu an iktidarda olabilirsiniz ama diğer siyasi partilerden bir farkınız yok.  Haddinizi bilin!  Bu devlet sahipsiz değil.  Zaten gidicisiniz. Giderayak yine torpil peşinde koşuyorsunuz. Bürokratları usulsüzlüğe zorluyorsunuz. Devletin şerefli bürokratlarına da çağrıda bulunmak istiyorum.  Sakın AKP’lilerin şantajlarına, tehditlerine boyun eğmeyin.  Onların hukuksuz taleplerini yerine getirmeyin.  Seçim geliyor.  Sabredin.  Milletimiz de siz de AKP’den kurtulacaksınız.  Görevini yapan, liyakat sahibi tüm bürokratların arkasındayız.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.