Bodrum Gündem

Eğitim Destek Banka Kartı ile Öğrenci İhtiyaçlarına TL Desteği Vereceğiz

Eğitim Destek Banka Kartı ile Öğrenci İhtiyaçlarına TL Desteği Vereceğiz
13.09.2022
0
A+
A-

DEVA Partisi Muğla il başkanı Emrah Çay 2022-2023 Eğitim yılının başlaması ile ilgili açıklama yaptı.

Bodrum Gündem Haber

DEVA Partisi Muğla il başkanı Emrah Çay 2022-2023 Eğitim yılının başlaması ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı;
“Öğrencilerimiz ve Velilerimiz Maddi anlamda zorluk yaşayacağı son eğitim yılı olacak DEVA Partisi iktidarında buna çözüm getirecek uygulamalar şimdiden hazır, DEVA Partisi Eğitim Politikaları Başkanımız Mustafa Ergen’in de açıkladığı üzere biz eleştiri yapmıyoruz; ülkemizin sorunlarına çözümler üretiyoruz bu çözümlerimizden biride Eğitim Destek Banka Kartı”


Emrah ÇAY Açıklaması ardından Genel Merkez Eğitim Politikaları Başkanı Mustafa Ergen’in açıklamasını paylaştı;
DEVA Partisi Eğitim Politikaları Başkanı Mustafa Ergen, yaptığı basın açıklamasında; Deva Partisi iktidarında yapay zeka kullanılarak ihtiyaç sahibi ailelerin ve ihtiyaç miktarının belirleneceğini, velilere temin edilecek Eğitim Destek Banka Kartı ile hanedeki öğrenci sayısı ve ihtiyacı kadar TL desteği sağlanacağını belirtti.
“Deva Partisi olarak, yerleşik siyasal kültürde olduğu gibi yalnızca eleştiri yapmıyoruz; ülkemizin sorunlarına çözümler üretiyoruz. Günümüzde birçok öğrencimiz eğitim-öğretim için temel ihtiyaçlarını karşılayamaz durumdadır. Şüphesiz temel eğitim ihtiyaçları karşılanmadan, kaliteli bir eğitim sürecinden söz edilemez. Bu doğrultuda, DEVA Partisi olarak, iktidar olduğumuzda Eğitim Destek Banka Kartı uygulamasını hayata geçireceğiz. Velilere temin edeceğimiz Eğitim Destek Banka Kartı ile öğrencilerimizin temel ihtiyaçlarını kendi tercihleri ile karşılayabilmesini arzuluyoruz.
Her eğitim-öğretim dönemi başında, hanedeki öğrenci sayısı ve ihtiyacı oranında Eğitim Destek Banka Kartı’na TL desteği yükleyeceğiz. ‘Yapay Zeka’ kullanarak ihtiyaç sahibi aileleri ve ihtiyaç duyulan harcama miktarlarını belirleyeceğiz. Bu sayede kamu kaynaklarını ileri teknoloji ışığında doğru ve israfa yer vermeyecek biçimde kullanacağız. Aynı zamanda, her öğrencimizin ihtiyacına göre destek almasını sağlayarak, fırsat eşitliğinin önündeki engellerden birini de kaldırmış olacağız”
dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.