enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Taşerona Kadro Sözü Ne Oldu?

Taşerona Kadro Sözü Ne Oldu?
14.11.2022
0
A+
A-

Geçen hafta TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen bütçelerden biri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 2023 Bütçesi idi. CHP Muğla Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Süleyman Girgin, komisyonda yaptığı konuşmada, kadro dışı bırakılan taşeron işçilere değinerek, Bakan Vedat Bilgin’e “taşeron işçilerimiz ne zaman kadro alacak?” diye sordu.

Bodrum Gündem Haber

“Kadrolu işçi olarak çalışmak isteyen ve kapsam dışı kalan işçiler özlük haklarından yoksun çalışmaktadır. Eş durumu tayini konusunda bile sorun yaşamaktadır” diyen Girgin “Karayollarının görev bünyesinde bulunan yolların bakımı, kış aylarında kar ile mücadelede de görev alıyor. Asıl işi yaptıkları halde karayollarında çalışan işçilerin kadro alamadığını” ifade etti.

CHP Muğla Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Süleyman Girgin şunları söyledi:

Asıl İşi Yapan Karayolları İşçisi Kadro Alamadı

 “Sayın Bakan, “Amasız, fakatsız kadro.” denildi ama binlerce taşeron işçi hâlâ kadro alamadı. Kimler mi? Hastane bilgi yönetim sistemi ve bilgi işlem çalışanları. Ki bu konuda, Eski Bakan Jülide Sarıeroğlu devir teslim töreninde canlı yayında ”HBYS çalışanı kardeşlerimizin çalışmalarını tamamladık umarım yeni dönemde bu kardeşlerimiz de kadrolu olacaktır” demişti.

Karayolları, KİT çalışanları, belediye şirket işçileri, kiralık araç şoförleri, diz protez, laboratuvar teknikerleri ve teknisyenleri, radyoloji ve MR, sterilizasyon ve dezenfeksiyon işçileri, hastane bilgi yönetim sistemi, bilgi işlem çalışanları, yemekhane çalışanları, sosyal tesis çalışanları, tüm kamu çağrı merkezi çalışanları, fizyoterapistler, öğretmenevi çalışanları, polisevi çalışanları, hâkimevi çalışanları, Vakıfbank özel güvenlik görevlileri, diğer yüzde 70 engeline takılanlar ve 4 Aralık mağdurları ne zaman kadro alacak?

“Kadro sorunu çözülmezse, ilk sandıktan sonra CHP taşeronlara kadro verecek” diyen Girgin konuşmasının devamında şu soruları sordu:

Belediyelerdeki Sözleşmeli Memurlar Kadro İstiyor

Ayrıca, belediyelerde sözleşmeli memur olarak çalışanlar kadro istiyor. Sözleşmeli memura kadro hakkı verecek misiniz?

Çakma 4/B’liler ve Orman İşçileri Kadro Alacak Mı?

4/C’den 4/B’ye geçen özelleştirme mağdurları hak kayıpları yaşıyor, bu konuda bir çalışmanız var mı? Mevsimlik orman işçileri kadro alacak mı?

Yardımcı Hizmetler Sınıfı Sınavsız Atama Bekliyor!

111 bin yardımcı hizmetler sınıfı personeli öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus sınavsız atamasının yapılmasını, bu sınıfın tamamen ortadan kaldırılmasını ve yıllardır süren mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyor; bu konuda çalışmanız var mı?”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.