enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Karakulak Türü Eylem Planı Çalıştayı Muğla’da yapıldı

YENİ BİR METODOLOJİ DE TÜRKİYE’DEKİ NESLİ TEHLİKE ALTINDAKİ TÜRLER İÇİN EYLEM PLANLARININ HAZIRLANMASI, UYGULANMASI VE İZLENMESİ PROJESİNE BAĞLI OLARAK “KARAKULAK EYLEM PLANI ÇALIŞTAYI” 24-25 KASIM 2022 TARİHLERİNDE MUĞLA’DA YAPILDI.

Karakulak Türü Eylem Planı Çalıştayı Muğla’da yapıldı
25.11.2022
0
A+
A-

Yeni Bir Metodoloji çerçevesinde Türkiye’deki Nesli Tehlike Altındaki Türler İçin Eylem Planlarının Hazırlanması, Uygulanması ve İzlenmesi Projesi’ne bağlı olarak ’Karakulak Eylem Planı Çalıştayı’ Muğla’da yapıldı.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan 4. Bölge Müdürü Adil Şencan, ”İlgili kurum, kuruluşlar ve sivil toplum örgütleri ile ortaklaşa yapılan çalışmalar neticesinde yaban hayatı varlığımızın artırıldığına dikkat çekerek, çalıştayın tüm katılımcılar ve ülkemiz için başarılı geçmesini dilerim. İlk oturumlar proje paydaşları tarafından; proje hakkında genel bilginin verilmesi, Tür Eylem Planının önemi, nesli tehlike altında olan memeli türleri listesi, Tür Eylem Planlarının metodolojisinin yenilenmesi, ulusal ve uluslararası düzeyde türlerin önemi ve ülke ekonomisine katkıları, türlerle ilgili envanter çalışmalarının yapılması, kilit ya da şemsiye tür tespiti gibi ayrıntılı konularda yapılan sunumlarla birlikte katılımcıların soru ve katkıları ile tamamlandı. Antalya, Burdur, Denizli, Aydın ve Muğla illerinde yayılımı bulunan Karakulak hakkında Tür Eylem Planı çalışmalarında Çalıştay; hedef, faaliyet ve sorumlu kurum ve kuruluşların belirlenmesi grup çalışmaları ile devam edecektir. Çalıştay sonuç raporu hazırlanarak Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülen projenin çıktıları ilgililerle paylaşılacaktır “ ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.