enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Büyük Eczacı Mitingine Muğla’dan 500 eczacı katıldı

Büyük Eczacı Mitingine Muğla’dan 500 eczacı katıldı

Eczacılar, 14 yıl aradan sonra miting düzenledi. Büyük Eczacı Mitingi için ülkenin dört bir yanından binlerce kişi  27 Kasım 2022 Pazar günü Ankara’da buluştu. 32. Bölge Muğla Eczacı Odası 500 kişi ile katılım sağladı.

Bodrum Gündem Haber

Türk Eczacıları Birliği’nin (TEB) çağrısıyla ve 54 eczacı odasının kararıyla tüm eczacılar 13.00’te Ankara-Anıtpark’ta bir araya geldi. Saygı duruşuyla başlayan mitingde koronavirüs salgınında hayatını kaybeden 77 eczacı, 24 eczane teknisyeni ve iki eczacı odası çalışanı anıldı. Eczacılar miting alanına sığmadığı için, polis alanı genişletmek zorunda kaldı.

Bütün olarak mesleğimizi ve toplum sağlığını savunuyoruz…

Açılış konuşmasını yapan Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti Başkanı Ecz. Arman Üney; ilaç yokluklarına, ilaç fiyat farklarına, kontrolsüz açılan fakültelere, eczanelerdeki ekonomik çıkmaza, kamu eczacısının hak kaybına, eczacıların yok sayılmasına karşı durduklarına işaret etti. Mesleklerinin değersizleştirilmesine ve sorunlarının görmezden gelinmesine karşı bir araya geldiklerini belirtti.

32.Bölge Muğla Eczacı Odası olarak 500 kişi ile Ankara’da gerçekleştirilen Büyük Eczacı Mitingine katılım gerçekleştiğini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Kadir Serkan Tekin; “Biz Muğla Eczacı odası ve tüm üyelerimiz olarak sadece meslektaşlarımızın sorunlarını ve sıkıntılarını çözmek için mücadele etmiyoruz, bir bütün olarak mesleğimizi ve toplum sağlığını savunuyoruz. Mesleğimizi değersizleştiren tüm girişimlere karşı mücadele ediyoruz. . İlaç yoklukları son bulsun istiyoruz. Halkımız her ilaca her eczaneden kolayca ulaşsın istiyoruz. İlaç fiyat farkları olmasın, hastalarımızın cebinden para çıkmasın istiyoruz. Mesleğimizin saygınlığının tekrar kazanmasını istiyoruz. Bizleri görmeyenlere birliğimizi ve beraberliğimizi göstermek, mesleğimize karşı yapılan tüm haksızlıklara dur demek için buradayız” dedi

Tekin; “Bu yola çıktığımızdan beri canla başla çalışan yönetim kurulu üyelerimize, İlçe temsilcilerimize ve bizlere desteğini hiç esirgemeyen hep yanımızda olan üyelerimize teşekkür ederim” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.