Bodrum Gündem

ABD’li milletvekili George Santos’tan itiraf: “Özgeçmişimi süslediğim için utanıyorum”

ABD’DE CUMHURİYETÇİ PARTİ’DEN TEMSİLCİ SEÇİLEN GEORGE SANTOS, EĞİTİM GEÇMİŞİ VE KÖKENİ HAKKINDA ÖNE SÜRDÜĞÜ BİLGİLERİN DOĞRU OLMADIĞINI İTİRAF EDEREK, “ÖZGEÇMİŞİMİ SÜSLEDİĞİM İÇİN UTANIYORUM” DEDİ.

ABD’li milletvekili George Santos’tan itiraf: “Özgeçmişimi süslediğim için utanıyorum”
27.12.2022
0
A+
A-

ABD’de Cumhuriyetçi Parti’den temsilci seçilen George Santos, eğitim geçmişi ve kökeni hakkında öne sürdüğü bilgilerin doğru olmadığını itiraf ederek, “Özgeçmişimi süslediğim için utanıyorum” dedi.

ABD’de Cumhuriyetçi Parti’den Long Island ve Queens bölgeleri için temsilci seçilen George Santos, kendi eğitimi ve kökeni hakkında paylaştığı bilgilerin doğru olmadığını itiraf etti. Yahudi seçmenlerden oy almak için kendisini yahudi kökenli olarak tanıttığını söyleyen Santos, Baruch Koleji ve New York Üniversitesi’nden mezun olmadığını da belirterek, “Hiçbir yüksek öğrenim kurumundan mezun olmadım. Özgeçmişimi süslediğim için utanıyorum ve özür dilerim. Hayatta aptalca şeyler yaptığımız olur” dedi.

Santos’un kökeni ve eğitim geçmişi hakkında yalan söylediğini itiraf etmesinin ardından demokratlar, George Santos’u görevinden istifa etmeye çağırdı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.