Bodrum Gündem

Türk Hava Yolları Sahipsiz Mi?

Türk Hava Yolları Sahipsiz Mi?

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan “Muğla ilimizdeki 2 Havalimanımız hakkında sorularımı hükümete yönelttim. Soruları kimse sahiplenmiyor.” dedi.

Bodrum Gündem Haber

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişin ardından milletvekillerinin bakanlara soruları çoğunlukla yanıtsız kalıyor. Son olarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu THY ve havalimanları hakkında kendilerine yöneltilen soruları yanıtlamadı.

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, daha önce bakanların diğer illerin milletvekillerinin ilgili sorularını cevaplamadığını gördüğüm için Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu yazılı soru önergesinde, Milas-Bodrum Havalimanı ve Dalaman Havalimanı’nın durumunu gündeme getirdi.

Yaz sezonunda yurtiçi uçuş sayıları artarken 1 Kasım itibarıyla kış dönemi diye adlandırılan sezonda uçuş sayılarının ciddi şekilde azaldığını bildiren Özcan, “Geniş bir bölgenin ulaşım ihtiyacını karşılayan bu havalimanlarının, yurtiçi azalan seferleri hakkında Muğla başta olmak üzere çevre illerde yaşayan vatandaşlar ve turistler azalan sefer sayıları konusunda yoğun şikayetlerimizi tarafımıza iletmektedir” dedi.

Özcan önergesinde, “Bu bölgede azalan sefer sayıları sebebiyle mağdur olan vatandaşlarımız başta olmak üzere, havalimanlarının hizmet verdiği coğrafyanın turistik açıdan çok önemli olduğu ayrıca diğer kentlerde yaşayan birçok vatandaşın bölgede gayrimenkulü olduğu ve bu sebeple ulaşımın kolay ve sık olmasını bir talep olarak göz önünde bulundurarak bu iki havalimanında neden yurt içi sefer sayıları azaltılmaktadır” sorusuna yer verdi.

Verilen soru önergesine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay konu bizim yetki alanımızda değil, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na sorun diyerek soruları sahiplenmedi.

Bu konu hakkında açıklama yapan Özcan; “Yeni hükümet sisteminde kimse sorumluluk almak istemiyor; sorularımız muhatapsız kalıyor. Bizleri bakanlıklar arasında dolandırarak zaman kazanıyorlar bu bile ülkeyi yönetemediklerini gösteriyor. Anladık ki, havalimanlarımız ve THY sahipsizmiş” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.