Bodrum Gündem

117 Metrekarelik Arazinin Sırrı Ne?

117 Metrekarelik Arazinin Sırrı Ne?
27.01.2023
0
A+
A-

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, Bodrum Göltürkbükü’nde orman alanı dışına çıkartılan 117 metrekarelik alanı Meclis gündemine taşıdı.

Bodrum Gündem Haber

Resmi Gazete’de önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan kararla Bodrum Göltürkbükü’nde orman alanı dışına çıkartılan 117 metrekarelik alan Meclis gündemine taşındı. Kamuoyunun “yine birilerine peşkeş mi çekilecek” diye merak ettiği araziyle ilgili soru önergesi hazırlayan CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, “arazinin orman sınırları dışına çıkarılmasının gerekçesi nedir? Orman sınırları dışına çıkarılan ve tamamı 117 metrekare olan bu araziyle ilgili ne tür bir planlama yapılmaktadır?” diye sordu.

Birçok Kararı Tepki Çekti

Bodrum’a bağlı Göltürkbükü’nde 104 ada 2-A parselde bulunan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla orman alanı dışına çıkartılan alanın Türkiye’nin en pahalı gayrimenkul projelerine yakın olması gözleri bu karara çevirdi.

Daha önce Muğla’da denize yakın değerli hazine arazilerinin özelleştirme kapsamına alınarak satışa çıkarılmasına yönelik bölge halkından sert tepkiler gelmiş, yargı kararlarıyla bazı işlemler iptal edilmişti. “Buna rağmen halkın ortak kullanım alanı olan başta koylar olmak üzere özelleştirme ve orman sınırları dışına çıkarılma işlemleri devam ediyor” diyen CHP’li Alban, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a “Bu tepkilere rağmen neden hala Muğla’da bu tür uygulamalar devam etmektedir? Halkın talepleri neden Cumhurbaşkanlığı makamı tarafından göz ardı edilmektedir?”diye sordu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.