Bodrum Gündem

Muğla’ya bin 500 depremzede geldi

KAHRAMANMARAŞ MERKEZLİ 7,7 VE 7,6 ŞİDDETİNDEKİ DEPREM SONRASINDA MUĞLA’YA DEPREM ZADELER GELMEYE DEVAM EDİYOR. DEPREMZEDELERİN BAZILARI OTELLERE YERLEŞTİRİLİRKEN BAZI KİŞİLER MUĞLA GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI YURTLARDA BARINMASI SAĞLANIYOR.

Muğla’ya bin 500 depremzede geldi

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremlerin ardından Muğla’ya depremzedeler gelmeye devam ediyor. Depremzedelerin bazıları otellere yerleştirilirken bazılarının ise Muğla Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı yurtlarda barınması sağlanıyor.

Bodrum Gündem Haber

Muğla Gençlik Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş, Muğla’ya bin 500, Menteşe’ye ise 237 depremzedenin geldiğini açıkladı. Muğla Gençlik Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş, “Menteşe’deki Turgut Reis Öğrenci Yurdumuza şuan için 237 depremzedemiz geldi. Fethiye’deki yurdumuza ise 193 depremzedemiz bulunuyor. Vatandaşlarımızı öğrencilerimizin olmadığı odalara yerleştirdik. Depremzede vatandaşlarımız için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Menteşe ve Fethiye’de ücretsiz market oluşturuldu

İl Müdürü Açıkbaş, “Menteşe ve Fethiye’deki öğrenci yurtlarımızın altında ücretsiz market oluşturduk. Yardımlarla marketimize bağışlanan ürünlerden depremzede vatandaşlarımız ücretsiz faydalanıyor” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.