Bodrum Gündem

Katar’dan Türkiye ve Suriye’ye 43 tonluk yardım

KATARLI YARDIM KURULUŞU QATAR CHARİTY, KAHRAMANMARAŞ MERKEZLİ DEPREMLERİN ARDINDAN TÜRKİYE VE SURİYE’YE ARALARINDA BARINMA, GIDA VE KİŞİSEL HİJYEN MALZEMELERİNİN DE BULUNDUĞU 43 TONDAN FAZLA YARDIM PAKETİ GÖNDERDİ.

Katar’dan Türkiye ve Suriye’ye 43 tonluk yardım
12.02.2023
0
A+
A-

Katarlı yardım kuruluşu Qatar Charity, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Türkiye ve Suriye’ye aralarında barınma, gıda ve kişisel hijyen malzemelerinin de bulunduğu 43 tondan fazla yardım paketi gönderdi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve Suriye’nin Halep, Hama, Lazkiye ve Tartus şehirlerinde de hissedilen depremlerin ardından Türkiye ve Suriye’ye dünyadan destek mesajları ve yardımlar gelmeye devam ediyor. Katarlı yardım kuruluşu Qatar Charity, Türkiye ve Suriye’ye gönderilmek üzere barınma, gıda ve kişisel hijyen malzemelerinin de aralarında bulunduğu 43 tondan fazla bir yardım paketi hazırladı. Qatar Charity, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Turkish Cargo’ya ait uçakla taşınan yardım malzemelerinin Türkiye’ye ulaştığını duyurdu. Yardım malzemelerinin, Türkiye üzerinden Suriye’ye ulaştırılacağı aktarıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.