Bodrum Gündem

Tırhandil Cup Oktay Tüfek Trofesi 4. ayak yarışları 4-5 Mart’ta

Tırhandil Cup Oktay Tüfek Trofesi 4. ayak yarışları 4-5 Mart’ta

“Tırhandil Cup Oktay Tüfek Trofesi” 4. ayak yarışları 4-5 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Bodrum Gündem Haber
Bilindiği gibi, yaşanan depremler sonucu, tüm spor faaliyetlerine getirilen yasak nedeniyle Trofe’nin 11-12 Şubat’ta Ali Kemal Denizaslanı ve Erol Özyurt anısına yapılması gereken 3. Ayak yarışları iptal edilmişti.

Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından düzenlenen ve TYF, Türkiye Yelken Federasyonu’nun programlı yarışları arasında yer alan, Tırhandil Cup Oktay Tüfek Trofesi 2023, 4. ayak yarışları, Hüseyin Yıllıkçı, İlkay Mıstık ve Mehmet Nalbantoğlu anısına yapılacak.

Yarış katılım ücretlerinin bir kısmının depremzedelere destek amacıyla dost bir derneğe bağışlanacağı 4. ayak, Cumartesi günü saat 10.00 da Bodrum Deniz Müzesi’nde yapılacak brifingle başlayacak. Hafta sonu şamandıra ve coğrafi rotalarda yapılacak yarışlara 10 tirhandilin katılımı bekleniyor.

Tırhandil Cup Oktay Tüfek Trofesi 2023, ikinci ayakta dereceye girenlerin ödülleri, 4 Mart Cumartesi saat 19.00 da Kraft Bistro’da sahiplerine verilecek.

Yarışa katılan tirhandilleri toplu olarak görmek isteyenler, Bodrum Limanı, Belediye önüne gittiklerinde bu isteklerini gerçekleştirebilir.

Tırhandil Cup, Bodrum’un simgelerinden biri olan ‘yaşayan efsane’ olarak adlandırılan ‘tirhandilleri’ ülkemizde ve uluslararası sularda tanıtmak ve yaşatmanın yanı sıra Bodrum’da yelken sporuna yeni bir boyut kazandırmayı da amaçlamaktadır.

Her teknede en az 3 lisanslı yelkencinin bulunması şartıyla olan yarışlara, misafir yelkenciler de katılabilmektedir.

Tırhandil Cup Oktay Tüfek Torfesi 2023 Programı

1.Ayak 07 – 08 Ocak

2.Ayak 28 – 29 Ocak

3.İptal edildi

4.Ayak 04 – 05 Mart

5.Ayak 18 – 19 Mart

6.Ayak 08 – 09 Nisan

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.