Bodrum Gündem

Muğla Geleneksel Düğün Yemekleri Festivalinin İkincisi Gerçekleştirildi

Muğla Geleneksel Düğün Yemekleri Festivalinin İkincisi Gerçekleştirildi
28.08.2023
0
A+
A-

Bu yıl 2’ncisi düzenlenen Geleneksel Muğla Düğün Yemekleri Festivali geniş bir katılımla renkli görüntülere ev sahipliği yaptı.

Bodrum Gündem Haber

Slowfood Muğla Topluluğu tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenen, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe Belediyesi, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) ile Muğla Ticaret Borsası destekleriyle Geleneksel Muğla Düğün Yemekleri Festivali geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

26 Ağustos Cumartesi günü gerçekleştirilen festivale, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Menteşe Kaymakamı Mehmet Eriş, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, MUTSO Meclis Başkanı H. Koray Özcan, Yönetim Kurulu  Başkanı Bülent Karakuş, TOBB Muğla Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Mehtap Şeniz Çahan ve kurul üyeleri ile çok sayıda Muğlalı vatandaş ve yerli turist katıldı.

Slow Food Muğla Topluluk sözcüsü Gürkan Tetik: “ Yeryüzü Pazarını kurduğumuz, 2. Geleneksel Muğla Düğün Yemekleri Festivalini gerçekleştirdiğimiz tarihi Arasta bölgesi Muğla’nın en eski ticaret merkezi olarak kabul edilmektedir. Aynı zamanda sit alanı olan bu kıymetli bölgenin canlı kalması adına çalışmalarımızı bu bölgede yoğunlaştırarak turizm şehri olan Muğla’nın, merkez ilçesi Menteşe’nin de kültür turizmi açısından hak ettiği ilgiyi ve değeri görmesini umuyoruz” dedi.

Tarihi Arasta ve Saburhane’de gerçekleştirilen etkinliklerle tüm gün süren festivalde Cumhuriyet Gelinleri sergisi, keşkek yapımı ve ikramı, zerde ikramı, zeybek rekor denemesi, damat tıraşı ve gelin korteji, kına merasimi, kız alma merasimi, yöresel halı sergisi gerçekleştirildi. Festival ziyaretçileri, restoranlarda Muğla geleneksel düğün yemeklerinin lezzetini tadarlarken, yöresel ürünlerin satışının yapıldığı stantlardan alışveriş yaptılar, gerçekleştirilen konserlerde doyasıya eğlendiler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.