Bodrum Gündem

CHP Algı Oluşturmaya Çalışıyor

CHP Algı Oluşturmaya Çalışıyor

Ak Parti Muğla İl Başkanlığı başta Bodrum olmak üzere bazı  ilçelerde yaşanan içme suyu sıkıntısı ile ilgili yazılı basın açıklaması yayınladı.

Bodrum Gündem Haber

Ak Parti Muğla İl Başkanlığı tarafından yayınlanan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“Her yıl olduğu gibi bu yılda başta Bodrum ilçemiz olmak üzere bazı  ilçelerimiz ve birçok mahallemizde içme suyu sıkıntısı yaşamaktayız.

 Ve maalesef her yıl olduğu gibi içme suyu ile  ilgili yetki ve sorumluluğu bulunan Muğla Büyükşehir Belediyesi (MUSKİ) sorunu çözmek yerine sorumluluğu DSİ’ ye atma çabasındadır.

 Muğla’da içme suyu sıkıntısı yaşanan ilçelerin yönetimlerine baktığımızda bu ilçelerin uzun yıllardır CHP’li belediyeler tarafından yönetildiğini görmekteyiz.

 Yine 2014 yılından bu yana Muğla Büyükşehir Belediyesi de CHP tarafından yönetilmektedir. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin öncelikli görevi halkına temiz, sağlıklı ve yeterli  içme suyu temin etmektir.

 Büyükşehir Belediyeciliğinden amaç illere bütüncül bir yaklaşımla bakmak ve buna göre de plan ve proje yapmaktır.

 Daha önce birçok kez söylediğimiz gibi belediyelerin kısa, orta ve uzun vadeli plan ve projeleri olmalıdır. Maalesef Muğla Büyükşehir Belediyesi kurulduğu günden bu yana içme suları ile ilgili büyük bir yatırım yapmamıştır.

 MUSKİ’nin görevi sadece mevcut suyu dağıtmak, fiyatlandırmasını ve tahsilatını yapmak olmamalıdır.

 AK Parti Hükümetleri döneminde gerek Bodrum gerekse Milas ilçelerimizin içme suyuna ilişkin önemli yatırımlar yapılmıştır. Bundan sonrası içinde yeni yatırımlar planlanmaktadır. Bunların başında Bodrum’un içme suyu ihtiyacını karşılaması için Milas Kayaderesi çayında yapılması planlanan Bodrum Barajı gelmektedir.

 Her ne kadar CHP teşkilatlarınca özellikle Bodrum ilçesinde yaşanan su sıkıntısı ile ilgili DSİ sorumlu tutulmaya çalışılmakta ise de; Bodrum içme suyu için DSİ Geyik  ve Mumcular Barajından MUSKİ’ye tahatüt ettiği su miktarından çok daha fazlasını vermiştir ve vermektedir.

 Bodrum’un içme suyu için uzun vadeli çözüm ise; DSİ’nin Milas Ekinambarı bölgesinde bulunan ve MUSKİ’ye tahsis ettiği suyun, içme suyu olarak Bodrum’a verilmesi olacaktır.

 Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Muğla’nın her yıl önemli sayıda artan nüfusunu da dikkate alarak gerek ilçe ve gerekse mahalle bazında büyük projeleri hayata geçirmesi gerekmektedir.

 Kısacası Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin yaşanan içme suyu sıkıntısı ile ilgili bahane üretmek yerine çözüm üretmesi gerekmektedir.

 CHP teşkilatlarının DSİ’yi  hedef alan açıklamaları ise  hedef saptırmak ve algı oluşturmaktan başka bir amaç gütmemektedir”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.